Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem gáz a "gáz"? Nem tartjátok...

Nem gáz a "gáz"? Nem tartjátok gáznak ezt a kifejezést?

Figyelt kérdés
Itt gyk-n is látom hogy mindig ilyen kérdések vannak, hogy "Nem gáz xy dolog?"; szerintetek nem gáz ez? Szerintem elég gáz a gáz. Unom már a gázt.
2011. jún. 30. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

a társa a ciki :)

igen, bizonyos kor felett semmi sem gáz. előtte meg ki kell tölteni az agyukat ilyen idióta generált problémákkal :)

2011. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És másképp hogy fejezze ki? mondj példát. Biztos van, csak mondj egy kettőt neked mi tetszik:-)
2011. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Millió egyéb szó létezne a gáz helyett, csak tudni kellene magyarul beszélni...
2011. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gáz unalmas. A ciki is unalmas. Mondjatok helyette!
2011. jún. 30. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Legyen tarja. Pl.: "Nem tarja, hogy 30 évesen diszkóba járok?"
2011. jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az, én bírom ezt a kifejezést, lassan már egész antik lesz.

De a tarja is hangzatos lennexD

2011. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, szegyen, furcsa, kulonleges,...stb?
2011. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez a tarja nagyon tetszik. :)


Egyébként én sokszor használom a "gáz"-t, ami szerintem nem gáz. :P De a ciki az olyan... azt még Anyuék mondták amikor fiatalok voltak.


Persze, biztos nem mondom a bankban az ügyintézőnek, hogy "hé, hello, ez a hitel GÁZ!"

De mondjuk kollégák, barátok között semmi baj sincs vele, ahogyan a neten sem.


Ez nem egy nyelvészklub, nem tudom miért kötekednek egyesek mások magyar tudásával vagy nemtudásával.

Ez egy olyan szó, ami már nagyon jól beépült a köznyelvbe, ezért nem GÁZ. :) Már mindenki érti, tudja, miről van szó. Még a nagyanyám is.


Amúgy sajnos sokszor nem jut eszembe helyett más szó (mint ahogy sok egyéb kifejezéssel is így vagyok), de ez legyen az én bajom, ehhez semmi köze vadidegen fórumozóknak.


Nem kell ezért megszólni a másikat.

2011. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!