Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért baj az, hogyha meghalok,...

Mért baj az, hogyha meghalok, akkor szivárványszínű sírt szeretnék, úgy, hgy a temetésen mindenki kap egy filctollat, és írhat rá egy apró üzenetet?

Figyelt kérdés

Meg igazából nem szeretném, hogy a temetésem gyászos legyen. Lehetne vattacukrot enni, meg minden meghívott kapna egy színes lufit. :D

Zene meg tuti, hogy ACDC lenne meg Guns'n' roses. :)

Meg azt szeretném, hogy a koporsómba tegyék mellém az összes plüssállatomat. :D


2011. júl. 1. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez jól hangzik, de a temető az temető, nem pedig játszótér.


Másrészt szerintem 80 évesen már nem feltétlenül ezek lesznek az elvárásaid, hamarabb meg remélhetőleg nem lesz rá szükség. :)

2011. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
tudom :) de annyira jó lenne :). Nem szeretném megsiratni a szeretteimet
2011. júl. 1. 22:30
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A temetésekre nem szoktak meghívókat küldeni. Az megy el,aki akar. A plüss állataidat pedig,ha akarod,beleteszik a koporsódba.
2011. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Poén volna, ha valakinek a temetésén egymás után szólna a Highway to Hell és a Stairway to HeavenAmúgy meg felőlem olyan temetést rendeztetsz magadnak, amilyet akarsz.

Én már eldöntöttem, hogy nekem nem kell temetés, sem síremlék.

Hamvasszanak el és szórjanak a Hernádba, azt jóccakát.

2011. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Cseppet morbid lenne.
2011. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Örüljenek, hogy meghaltál? Hogy is van ez?
2011. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

El kéne döntened, hogy akkor most kit is temetnek?

Mert ha téged temetnek, akkor te már nem fogsz senkit siratni, csak ők téged.

Másrészről egy ilyen erőltetett "neszomorkodjatokhogymeghaltam" temetés még sokkal szomorúbbá tenné azokat, akik ott vannak, mert még normálisan meg sem tudnak gyászolni, ami pedig a halál elfogadásának igen fontos eleme. Nyugodj meg, többmilliárd ember van a földön, akit egy icipicit sem zavar, hogy meghaltál. Semmi baj nincs, ha néhányan esetleg szomorkodnak.

Ajánlom, hogy mielőtt ilyesmit kitalálsz, olvass kicsit utána, mi az a gyász, miért fontos.

2011. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Előző jó, de nyugodtan végrendelkezz:

'Állatkáimat tegyétek mellém a sírba.'

A fáraók mellé is temettek ezt-azt.

2011. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 tetro ***** válasza:
100%
pár hónapja temettük el a nagymamámat. küzdelmes hónapok voltak előtte, és biztos volt, hogy nem akarunk sirató kántálást, ő sem akart volna. a hiperkarma című szám szólt, és a távoli rokonok közül páran megbotránkoztak rajta... mi meg leszartuk, hogy mit gondolnak :)
2011. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem jó ötlet, hiszen ne azon szomorkodjunk, hogy meghaltál, hanem arra emlékezzünk mikor éltél, és hogy milyen vidám voltál.

Nemrég voltam életem első temetésén, nagypapám halt meg, és felváltva sírtunk és nevettünk rajta, mert felolvasták az anyakönyvezett nevét, és a szakmáját, amit mi nem tudtunk, teljesen ledöbbentünk, hogy mik derültek ki az öregről. Persze volt, hogy sírtunk is, de szerintem meg az a túl erőltetett, hogy bőgd végig az egészet, pedig papám vicces ember volt, és a halála napja is stílusosan bolondok napjára esett.

Egyébként nem kell messzire utazni ahhoz, hogy vicces sírfeliratokat találj, elég Erdélyig menned, de Ghánában olyan alakú koporsóban temetik el a halottat, amilyen foglalkozást űzött, vagy kedvenc hobbija volt (malteros kanál, foci cipő), Mexikóban pedig kimennek énekelni éjszakai a halottaikhoz.

2011. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!