Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem tűnt fel, hogy?

Csak nekem tűnt fel, hogy?

Figyelt kérdés
Ti is észrevettétek, hogy ha egy kisebb településre vagy egy faluba mentek autóval, akkor mindenki odanéz, az utcán lévő emberek szó szerint bámulnak, miért van ez?
2011. júl. 2. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott általában mindenki ismer mindenkit, de legalábbis tudja, milyen autók laknak a faluban. Ha feltűnik a színen egy "idegen", nézik, és találgatják magukban, hogy vajon ki lehet, miért jött..
2011. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy drága luxusautód van, vagy paranoiád.

Maximum azt nézik meg, hogy ismernek-e. Semmi több.

2011. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
95%

egyszer Erdélyben jártam egy kb 100 főt számláló faluban (mondanom sem kell hogy mintha megállt volna ott az idő) és az egész falu kijött az utcára, az emberek szóltak egymásnak hogy jöjjön ki mindenki mert autó jött a faluba... :D

hatalmas esemény voltunk nekik!

2011. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom. Ha kint vagyunk akkor akaratlanul is a kocsik után nézek :D

De az is előfordul, hogy ha unatkozunk kiülünk, és figyeljük a kocsikat és osztályozzuk őket (tetszik, közepes, nem tetszik).

A kocsiba soha nem nézünk bele, max a kocsikat nézzük meg.

Az egyik barátnőm a rendszámot szokta figyelni hátha ismeri :D

2011. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 napietus ***** válasza:
100%

nálunk a főúton sok autó jár (kb. 1500 fős falu), de a mienk csendes utca, én is kinézek, ha autó jön. mindenkinek van kocsija az utcában, de napközben nemnagyon van forgalom (legtöbb ember reggel elmegy, este jön haza).


szerintem azért is van, mert vannak ilyen árusnak vagy házalónak álcázott besurranók, ezek főleg falukban járnak és az idős embereket használják ki. a mi szomszédunk is egy idős néni, ha valaki idegen be akar menni hozzá, csak megkérdezem, mit akar itt...volt már, hogy elkezdtek hebegni és el is tűntek. persze rendszámot felírtam.


meg azért is kinézek, mert nálunk nincs kapucsengő, és a kutyától félnek bejönni, ezért ha hozzánk jöbbek esetleg, ki kell menni eléjük.

2011. júl. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!