Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tünt el a magázódás és...

Miért tünt el a magázódás és a bemutatkozás?

Figyelt kérdés

Rettenetesen zavar hogy manapság eltünt a magázódás és a hivatalos illetve udvarias formula.Szép nyelvünk lehetővé teszi a tisztelet eme kifejeződését,van nyelv ahol ilyenre nincsen lehetőség(pl angol).

Manapság bemegyek egy üzletbe és a jó napot kívánokra helló szia mit adhatok a válasz.Nem vagyok egy kukacos ember meg öreg sem,de legalább ha lemagázom akkor magázzon vissza.Ha valahová odatelefonálok,akár ügyintézés akár egyéb ügyben ahol nem ismernek és köszönök és bemutatkozom,szinte sosem mutatkoznak be,de legtöbbször nem is köszönnek...Jó lehetett a régi Jávor Pál,Kabos Gyula,Karády Kata érában élni ahol a legnagyobb sértés az volt ha azt mondták h ' maga hülye '

Miért lettek ennyire modortalan bunkók az emberek?

Miért derogál köszönni és bemutatkozni?


2011. jún. 25. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos egyre nagyobb divat a bunkóság.A normális köszönést, bemutatkozást a gyerekeknek a felnőttektől kellene eltanulni.De így nem fogják.Az iskolában pedig nem tanítják.Pedig lehetne.Én fiatal vagyok, kényelmetlen számomra, ha ismerősökkel magázódnom kell, de egy idegennél, távolabbi ismerősnél más.Ha ezekre az apró formaságokra jobban figyelnének az emberek, akkor több mihez tartásuk lenne,ezáltal kevesebb lenne a sértő helyzet, a stressz.Mert a bunkóság, tiszteletlenség bizony igencsak idegesítő helyzeteket teremthet.
2011. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg az, hogy a munkáltatók magas elvárásaik ellenére többnyire még bemutatkozni sem képesek, kiállít egyfajta bizonyítványt az illető személyiségéről, kultúrájáról.
2011. jún. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegezve is meg lehetne adni a tiszteletet egymásnak, és magázódva is el lehet küldeni az embert melegebb éghajlatra.

VISZONT az Ön által vázolt élethelyzetek engem is zavarnak, én is elvárnám, hogy ha én nem tegezem le az eladót-ügyintézőt /megadom neki a tiszteletet/ , akkor ők se tegezzenek le. Sajnos a mai világban ez nagyon "ciki"-nek számít.

43/F, szerintem én sem vagyok öreg.

2011. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez egy féreértésből indult..

az angol ( mert annyi mindent át kell onnan venni)

szóval az angol mondja mindenkinek mindenhol: 'YOU'

csakhogy ők annyira udvariasak voltak, magázódtak, családon belül is, hogy ez az eredetileg: 'Ön' -volt

És ez maradt meg- mindenholra-mindenütt.

A'TE' alak: THOU

'thou knowest' -'tudod'- mondta az angol nem is oly rég:)

2011. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elő kell húznom a Joker-t. A média. Ha szemügyre veszünk egy akármilyen műsort, az ügyeletes hű de laza, jó fej műsorvezető csípőből letegez mindenkit. Ráadásul meg sem tanulják kezelni az olyan helyzeteket, ahol ilyen formában kell beszélgetni, zavarban érzik magukat, talán még alárendeltnek is.
2011. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Meg az internet miatt is. Itt is mindenki tegezi a másikat.

Kövezzetek meg, de szerintem ez így van rendjén.

2011. jún. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
engem nem ez zavar, hanem az hogy ellenben elvárják hogy mások meg bókoljanak nekik
2011. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 napietus ***** válasza:

sok a bunkó sajnos. hivatalos helyen pl. men csak az etikett, de az ügyintéző azonosíthatósága miatt is kötelező lenne bemutatkozni, sokan mégsem teszik.


tegeződéssel kapcsolatban szintén igazad van. nem vagyok nagyképű, de engem egy boltos kislány ne tegezzen már le, mivel nem őríztünk együtt libát. akinek meg akarom engedni, úgyis felajánlom a tegeződést (amennyiben erre én vagyok jogosult). ha idősebb letegez, az nem zavar, de amíg nem engedélyezi kifejezetten SOHA nem tegezem vissza. egyesekben annyi illemtudás sincs, mint a kutyámban.


29/N

2011. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Én irigylem az angolokat. You-you azt jó'van. Nem kell ilyenekkel foglalkozni, hogy most te, maga vagy ön (más nyelvet nem ismerek, ahol sikerült háromféle változatot kialakítani). Nem kell dilemmázni, hogy most ezzel tegeződtem, vagy nem. Nem bonyolítják túl. A bemutatkozással egyetértek részben, bár engem nem zavar, ha nincs, ilyen ügyintézésnél, meg ilyenek, legalább gyorsabban végzünk.
2011. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy élőszóban a velem kb. egyidőseket tegezem, ha bizonytalan vagyok, akkor nem magázódom, hanem az Ön megszólítást használom. Telefonban pl. napszaknak megfelelően köszönök, megmondom, hogy ki vagyok, és előadom, miért keresem XY-t. Emailben hainlóan. Ezután a szokásos elköszönési formák v.melyikét használom.
2011. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!