Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen ruhában szokás a...

Milyen ruhában szokás a nőknek templomba járni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 07:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Ami nem mini, nem kivágott, nem feszülös és nem átlátszó.
2011. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell túlzásokba esni, hiszen a templom nem arra való, hogy legújabb ruháinkat mutogassuk. Illő szép ruhában menni, de nem estélyi vagy ilyesmi.

Jó, ha fedi a vállaidat, lábadat. Kalapot is viselhetsz. Természetesen női kalapot. Ne legyen harsány színű, és jobb a szoknya, mint a nadrág. (Lehet nadrág is, de ne farmer.)

2011. júl. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Nem a ruha teszi az embert emberré.
2011. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%

Rossz szokásokat látni többnyire a templomokban... Majdnem mint a barbárok...pogányok...

És kevesen követik a helyes régi szokást és az illem megadását, mint legfeljebb rövidujjú (hidegben nyílván hosszúujjú) felső,nem ujjatlan, nem kivágott, nem átlátszó,nem testhezálló, hosszú szoknya (azaz legalább térd alá ér, de inkább lábszárközépig, vagy leljebb), nem nadrág, hozzáillő cipó, fej fedése (kendő, kalap), ékszerek mellőzése (kivéve kereszt és jegygyűrű). Az illem megadása azt jelenti hogy legjobb ruhánkat illő oda felvenni.

2011. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
És ugyan miért kellett lepontozni engem? Mit írtam rosszul?
2011. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le, köszönöm a válaszokat mindenkinek 100%ot adok!
2011. júl. 4. 20:04
 7/24 anonim ***** válasza:
12%
Menj meztelenül, hiszen Isten sem ruhában teremtett.
2011. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Igen, az igaz. De Istenhez bárhol imádkozhatsz, a templomra az embereknek van szüksége, mint közvetítő, és vannak emberi normák.
2011. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Oké persze, meztelenül fogok templomba menni köszönöm az epés hozzászólást! Színekben milyenben mennyek fekete / fehér vagy az már teljesen a két véglet?
2011. júl. 5. 09:06
 10/24 anonim ***** válasza:

Nos ezt nem nagyon tudom, de azt hiszem fiataloknak nem nagyon illik feketében menni, kivéve ha gyászolna.

De javítsatok ki, ha tévednék.

2011. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!