Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik? Ugyanabban a...

Hogy illik? Ugyanabban a szobában egyik kolleganőmet tegezem, a másikat magázom.

Figyelt kérdés
Ha kettőjüket szólítom meg egyszerre beszélgetés közben (pl. figyelj csak/figyeljetek csak, vagy ezt hogy csináljátok, stb. ), akkor azt magázva illik (pl. tessék csak figyelni), vagy mintha mindkettőt tegezném (pl. figyelj csak)? Nem igazán tudom, hogy ez hogy helyes, és néha kerültem már kínos szituba, mert alapból a tegezős fajta jön a számra, de lehet hogy éppen akkor arra nézek, akit egyébként magázok... nem tiszteletlenség ez? Vagy hogy illik szerintetek?
2009. márc. 29. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez fögg hogy a fönköd vagy felettesed-e? Ha nem akkor ilyenkor nem érdekes ha tegezödve használod a többesszámot.
2009. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem felettesem, egyenrangú kolléga. Nem gondolnám én sem, hogy ebből "gond" lehet, de azért szerettem volna tudni, mi a helyes. Köszönöm.
2009. márc. 29. 08:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó a tegezés, bár a kolléganődben is lehetne annyi, hogy felajánlja, hogy tegezd, ha már mást is tegezel mellette, főleg ha látja, hogy kínos a szitu. Egy munkahelyen amúgy sem értem miért kell magázódni.
2009. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem ugyanígy volt, több alkalommal is. A gyakorlatomat töltöm egy iskolában, és van olyan tanár, akit tegezek, van, akit magázok. Előfordult nem egyszer, h mindkettő egyidőben volt jelen, és mindkettővel beszélnem kellett, akkor egyszerűen úgy oldottam meg, h amelyikükre néztem, aszerint kezdtem a mondatot.

"Szerintetek ..." és arra néztem rá, akit tegezek, aztán persze ránéztem a másikukra is.

vagy:

"Tanárnő szerint..." és folytattam simán, közben rá-ránéztem a fiatalabb tanárnőre is, akit tegezek. :)

Nem kell ebből problémát csinálni.

Különben ha többen vannak, akiket magázol, akkor talán szerencsésebb ezt a formát használni. :)

2009. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ő az egyetlen, akit még magázok, mert nem ajánlotta fel az ellenkezőjét, magamtól meg természetesen nem tegezem, azt nem illik. Érdekes, nála idősebbekkel is letegeződtem, vele valahogy nem, és mégis az egyik legjobb kapcsolatom az idősebbek közül vele van. Szerintem ez már így is marad. Köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 29. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj ez olyan gáz az ilyen emberektől...ilyen nekem is volt: én mindkettővel tegeződtem...igaz 20 évvel idősebb nő volt, de felajánlhatta volna (főleg, hogy évekig tartó munkakapcsolat volt köztük)...mert napmintnap 1 méter voltak egymástól (nagyon ciki volt)...
2009. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, én ebben az esetben ha épp mindkettőhöz beszélnem kellett, akkor magázó formát használtam. Tényleg elég furcsa, hogy nem ajánlotta fel neked a tegezést, ha látja, hogy csak őt magázod. Mennyivel idősebb nálad?
2009. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A fia egy évvel idősebb nálam, 59-es születésű a nő. Én 26 vagyok. Egyébként nagyon kedves és aranyos, de ez az egy dolog mindig elmaradt közöttünk. Nyugdíj előtt állókkal is tegeződök, mert még anno felajánlották, persze nehéz volt megszokni, de a mindennapos munkakapcsolat során sokkal kellemesebb nem mindig arra figyelni, hogy illendően szólítsd meg. Végül is nem tragédia :-)
2009. ápr. 2. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!