Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezed a barátaid szüleit?

Tegezed a barátaid szüleit?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha mondják h tegezzem őket akkor igen :) de ez kor függő. ha te 30 éves vagy, akkor lazább a dolog, ha tizenéves, akkor meg magadtól ne tegezd őket.
2011. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
cső fater
2011. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát képzeld, hogy nem. A férjem tegezi az én szüleimet, nekem meg soha nem lett felajánlva a tegeződés. Úgyhogy a családban mindenki tegez mindenkit, csak én nem az anyósomat, jó, mi?
2011. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Draug ***** válasza:
100%

Első alkalommal szerintem illik a magázódás, már csak a tisztelet jeleként is az idősebb felé... viszont ha felajánlják a tegezést, akkor nyugodtan ;)

Sokan vannak az ismerőseim szülei között, akik nem szeretik a magázást, mert úgy érzik, ezzel öregítik őket... :P

2011. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha megengedik. Végül is mégis csak minimum kétszer annyi idősek, mint én.
2011. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
tizenéves vagyok és például ma kaptam az ajánlatot egy barátom anyukájától,hogy tegezzem. na,de olyan nehéz átállni erre 5-6 év után...
2011. júl. 6. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj hát ha "ajánlatot" kaptál, akkor mindenképp tegezd :) mert az nem olyan ajánlat, hanem kicsit átvitt értelmű. Azt jelenti, hogy neki úgy esne jól, mintha őt fiatalként kezelnéd, azaz tegeznéd, nem pedig csókolomoznád. Mindenképp tegezd ebben az esetben.
2011. júl. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És persze, hogy nehéz átállni, nekem is az szokott lenni. De egy 'heló' vagy 'szia' nem túl bonyolult :)
2011. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
nekem szimpatikus az a tegeződés, amikor tegezed, de hozzáteszed, hogy néni. Pl. szia Marika néni. Egyébként nekem azt mondta valaki, hogy a tiszteletet úgy is meg lehet adni, ha tegezem.
2011. júl. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy vélemény a másik oldalról: a lányaim udvarlóinak azért ajánlottam fel a tegeződést, hogy megmutassam, nincs ellenük kifogásom, elfogadom őket.

Egyébként tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, de magázva is lehet valaki bunkó. Ha felajánlják, mindenképpen fogadd el, de magadtól ne tegezz le olyanokat, akik a koruk szerint a szüleid lehetnének. Van arra is lehetőséged, hogy a tegezés mellett a megszólítással add meg a tiszteletet: "Laci bácsi, egyetértesz velem?" vagy " Éva néni, légy szíves....". Az egész probléma "csak" intelligencia kérdése, de mindkét fél részéről.

2011. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!