Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezhetem a barátom szüleit?

Tegezhetem a barátom szüleit?

Figyelt kérdés
Elég régóta együtt vagyunk már, a szülei engem kapásból tegeztek, de nekem nem mondták hogy tegeződjünk, értelemszerűen magázom őket. Megkérdezhetem tőlük, hogy tegezhetem e őket? Ez nem illetlenség?
2008. máj. 15. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

az illem szerint nekik kell felajánlani.

a párodat kérd meg, hogy szőrmentén érdeklődjön.


nekem van olyan ismerősöm, aki (25 éves) magázódik a saját szüleivel, szóval lehetetlen megmondani, hogy ők mit gondolnak a dologról.

2008. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
de, illetlenség. ha azt akarnák, hogy tegezd őket, már rég felajánlották volna maguk. szerintem ne erőltesd.
2008. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ez a korodtól függ leginkább.


ha 20 alatti vagy akkor magázodni, és csak ha felajánlják akkor tegezödni.


pl én 27 éves vagyok és csak a nagyon idös embereket magázom meg aki szintén engem magáz. pl ha a párom apja a bemutatkozáskor kapásbol letegezne tuti egyböl vissza tegezném, mert egy idösebb férfinak mindenképpen magázni kellene engem.

és ezt így is teszem. soha nem tegezek le pl egy bankban egy velem egy koru banki ügyintézöt mert tuti magázodva beszél hozzám így én is megadom a tiszteletet neki.

de pl 22 éves voltam mikor az ex férjemmel megismerkedtem, az apja még az esküvönk után sem ajánlotta fel. soha nem is gondolt rá, ha tegeztem volna sem tünt volna neki fel.

2008. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
25 vagyok múltam. a barátom (aki fiatalabb) tegezi az én szüleimet
2008. máj. 15. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne kérdezd meg! Igaz, szerintem 25 évesen már nem való a csendőrpertu, de ha nekik nem jut eszükbe felajánlani, akkor te ne hozd szóba. Az, hogy a barátod tegezi a szüleidet, nem jelent semmit, úgy átszik, a te családodnak más a felfogása.
2008. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
76%
nekem anyósom felajánlotta, apósom is,de őt nem tudom tegezni
2008. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
72%
ha megengedik meghat atol fugg hogy hany eves vagy milyen viszonyban vagy veluk
2008. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnantól, mikor ők ajánlják fel.
2008. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
egyértelműen nem! ha felajánlják, akkor ok, de csak úgy szerintem bunkóság. Annyira nem lehet zavaró, vagy ha mégis, néha véletlenül tegezd le őket, hátha felajánlják...
2008. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Várj türelmesen,majdha ők mondják,te semmi szin allatt ne kérdezd meg őket. Előbb vagy utobb ugyis eljön ez az idő,habár nem biztos lehet hogy a barátod szülei veled szemben tartózkodoak.

Akkor is légy türelemmmel!

2008. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!