Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Kovács Bélánét" hogy kell...

"Kovács Bélánét" hogy kell szólítani?

Figyelt kérdés

Ügyfelekkel dolgozom, sokszor telefonon kell kommunikálni. Férfiaknál könnyebb a helyzet, mert ott lehet "Kovács úrnak" hívni őket. De amikor egy nő úgy mutatkozik be, hogy nem tudom a keresztnevét, hanem Kovács Béláné, akkor hogy szólítsam?

"Kedves Béláné, azért keresem, mert..."?

Levélben ugyanígy gondban vagyok az ilyen megszólításokkal.


2011. júl. 8. 09:46
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy nem egyszer kaptam a "hogy szólíthatom?" kérdésre azt a választ, hogy "Kovács Béláné vagyok, már mondtam!". Viszont nekem hülyén hangzik, hogy "Hallo, üdvözölöm Kovács Béláné..."
2011. júl. 8. 09:47
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
kedves kovácsné, vagy hölgyem sztem
2011. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

"Hölgyem, azért keresem, mert..."

"Ne haragudjon, hogy szólíthatom?" -válasz- "Rendben, kedves Gizella, azért keresem, mert..."

2011. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt/Kedves Hölgyem/Asszonyom! Szerintem ez a legkorrektebb, ha nem mondja a keresztnevét.
2011. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom elképzelni, hogy egy kérdés úgy hangzik "hogy szólíthatom", akkor erre ezt mondja valakit. Max. ha a kérdés inkább úgy szólt, hogy 2nem értettem a nevét" stb.
2011. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hmm... az asszonyom jónak tűnik, ez valahogy nem jutott eszembe.

Egyébként belefutottam már olyan férfi ügyfélbe, akinek Öreg volt a vezetékneve. Vele inkább összetegeződtem...

2011. júl. 8. 09:50
 7/21 A kérdező kommentje:
09:49 - nem is egyszer! Tényleg szó szerint azt kérdeztem, hogy hogyan szólíthatom, erre jött válaszként a Kovács Béláné. Mintha államtitok lenne a keresztneve...
2011. júl. 8. 09:51
 8/21 anonim ***** válasza:
Ez esetben ne foglalkozz azzal, hogy furcsa, hívd úgy, majd leesik neki:-)
2011. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

Ismeretlen telefonálónak soha nem mondom meg a keresztneven. Ahhoz,hogy valaki keresztnevemen szólítson, jó ismeretségben kell lennem vele.

Szólíthat simán asszonyomnak,hölgyemnek,vagy Kovácsné asszonynak, de a keresztnevemen nem.

Ez csak ma divat az illemet nem ismerők körében.

2011. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kovácsné, az ügyben keresem, mert...

De jó fordulat az asszonyom is, elvégre a nevéből kiderült, hogy már asszony :)

2011. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!