Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Kovács Bélánét" hogy kell...

"Kovács Bélánét" hogy kell szólítani?

Figyelt kérdés

Ügyfelekkel dolgozom, sokszor telefonon kell kommunikálni. Férfiaknál könnyebb a helyzet, mert ott lehet "Kovács úrnak" hívni őket. De amikor egy nő úgy mutatkozik be, hogy nem tudom a keresztnevét, hanem Kovács Béláné, akkor hogy szólítsam?

"Kedves Béláné, azért keresem, mert..."?

Levélben ugyanígy gondban vagyok az ilyen megszólításokkal.


2011. júl. 8. 09:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%
Én elég sznob dolognak tartom ezt a "jajj nem mondom a keresztnevemet csúnya fiú" dumát:-) Attól még lehet tisztelettel valaki valaki iránt, hogy magázva a keresztnevén szólítja.
2011. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

+1 a 10:22-nek.


Ugyanide sorolnám az idióta európai magázódós baromságot is. Az amerikaiak is simán elvannak nélküle, nekünk mi szükségünk van rá? Ez is csak egy, a középkorból és az akkori totálisan elbaszott társadalmi rendszerből (urak és alattvalók) ittmaradt kövület, amit száműzni kellene a mai, XXI. századi világból.

2011. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is inkább a Kovácsné, esetleg a teljes asszonynév használatát javaslom, a hölgyem/asszonyom megnevezés mellett. A keresztnév megmondásában pedig semmi indiszkrét nincs, a titkolása olyan sznob felsőbbrendűségnek tűnik. Sokkal bunkóbb viszont, ha valaki Kovácsozik, Szabózik, Kissezik.
2011. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

10:35.

Tévedsz, az angolban is létezik magázódás, igaz, külön formája nincs. Idegenek között ugyanúgy magázódásnak számít. Amúgy a semmiből történő tegeződés, na az bunkóság, olyat csak a cigányok csinálnak. Létezik egy minimális tisztelet, amit mindenkinek meg kell adni, engem egy vadidegen mégse tegezzen, ez nem sznobság, de nem ismerem, lehet nem is akarom.

2011. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 DannyZuko ***** válasza:
95%
Mond neki, hogy Bélanéni... Majdcsak megmondja a nevét :)
2011. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kovácsné asszony, Kedves/Tisztelt Kovács Béláné, ha később is beszéltek és megmondja, hogy Mari a keresztneve, akkor Kedves Mária asszony. Azt, hogy Béláné semmiképp sem mondd/írd.


23/l

2011. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

ma 10:35

A magázódás igenis fontos,és szép..

Igazat adok annak az írónak,,aki szerint egy ismeretlen ne kezdje úgy a mondatot,hogy "kedves Marika" Nyugodtan lehet az asszony nevén szólítani az embert,hiszen nem vagyunk puszipajtások..

Amúgy meg ne gyere Amerikával,mert ott kint sem úgy indul az idegenek közötti telefonálás,hogy "hello Johnny "

Ott is van egy bizonyos fajta magázódás..

"Hello Mister Smith" ....

2011. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
90%
mi a foglalkozásod? (annak szól aki a kérdést kiirta) :)
2011. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Az angolban a you megszólítés volt a magázás és volt egy olyan forma, hogy thou, és ez volt a tegezés, de ezt már nem használják. Tehát, ha szigorúan vesszük, az angolok ma is magázódnak.


23/l

2011. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem vadidegenekről beszélünk, mert akkor a teljes nevet használom nőknél "Jó napot kívánok, Kovács Bélánét keresem..."

De amikor már sokadszorra beszélünk, kvázi neki is fontos, akkor se árulja el a keresztnevét. Hozzáteszem, hogy én nem vettem fel a férjem nevét, így a "Kis Anna" formátumban futok. A fent említett hölgyek engem bezzeg rendszeresen Annáznak. Udvariasan, magázódva, de visszafelé már nincs ez meg.


Persze van minősített eset is, amikor bizalmaskodnak az ügyfelek, vagy a korkülönbség miatt (30 vagyok, ők meg 50 felettiek) úgy gondolják, helyénvaló letegezni. Férfiak néha a "cica" megszólításig is elmerészkednek, de ha visszamókuskázom őket, majd ártatlanul szabadkozom, hogy "elnézést, azt hittem már ilyen baráti viszonyban vagyunk, de biztos a cica megszólítás vezetett félre", akkor hihetetlen sebességgel váltanak át a "kisasszony" megszólításra.

2011. júl. 11. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!