Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért fognak kezet a fiúk ha...

Miért fognak kezet a fiúk ha találkoznak?

Figyelt kérdés
Láttam osztályomban is, buszon is, hogy a a fiúk kezet fognak. De ez mit jelent, miért csinálják?
2009. ápr. 3. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már "csak" egy bevett társadalmi formája az üdvözlésnek a kézfogás, régen más funkciója is volt: a két fél, aki kezet fog, ezzel mutatta meg a másiknak, hogy üres a keze, nincs benne fegyver, tehát nem rossz szándékkal jött. Innen ered az "Itt a kezem, nem disznóláb" mondás is, a disznóláb ugyanis régen a pisztoly gúnyos neve volt.
2009. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az neked meglepő, mert még fiatal vagy. De szokj hozzá, a férfiak így köszönnek. :))
2009. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ugyanazért amiért a lányok pusziszkodnak találkozáskor :D

egyszerűen így üdvözlik egymást.

2009. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ezzel tulajdonképpen a tiszteletüket fejezik ki a másik felé. Másrészről egy köszönési forma is.
2009. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez jó dolog, már, ha képesek tényleg komolyan venni és tisztelni egymást. Én azon csodálkozom, hogy már pusziszkodni is szoktak... :S
2009. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja olyat én is láttam, de az már szerintem durva...
2009. ápr. 16. 18:18
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Véleményem szerint már-már túlzásba viszik a kézfogást. Eredetileg ugyanis a protokoll szerint az első találkozáskor kell (vagy kellett) kezet fogni; idősek nem is csinálják. (Akivel ritkán találkozol, azzal persze; de itt most a napi kapcsolatban levőkről beszélek). Szerintem túlzás olyan emberekkel kezet fogni minden reggel, akikkel naponta találkozunk. Olyan, mintha ugyanannak az embernek minden nap bemutatkoznál. Engem kifejezetten idegesít, amikor a csoporttársak végigvonulnak kezet fogni...

Ha megnézitek, a felnőttek nem fognak kezet minden nap. Mennek a folyosón és egyszerűen csak köszönnek vagy intenek, ha szembejön valaki.


F 23

2009. nov. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon ez szokás, szerintem nincs ebben semmi rossz, az emberi érintés úgyis egy fontos dolog, sőt, ha nem akarsz begolyózni, megőrülni, akkor kötelező is.
2009. nov. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Férfi szolidaritásból, tiszteletből, protokollból. Tényleg sokszor teátrális méreteket ölt. Mély barátság esetén ölelés, hátbaveregetés kísérheti, de én puszizkodást férfiak közt nemigen szoktam látni.

Engem nem zavar a kézfogás, én csak azt utálom, ha valaki érkezik egy társaságba vagy elmegy onnan, akkor még az ott ülő idegen férfiakkal is hajbókolva kezet fog, a lányoknak meg annyit se ugat oda, hogy "helló"

2009. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!