Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem idegesít, vagy más...

Csak engem idegesít, vagy más is így van ezzel? Ez normális?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a korosztályomnak eléggé gyenge a helyesírása. Vannak olyanok, akik helyesírási versenyen vennek részt, és a magánéletben nem képesek helyesen írni. Ez csak engem zavar? Szerintem ez a magyar nyelv gyalázása.

Egy 13 éves fiú.


2011. júl. 26. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít. Én nem azt mondom, hogy az én helyesírásom kifogástalan (biztos vannak dolgok, amiket rosszul írok), vagy hogy az én korosztályomban mindenki tökéletesen megtanult helyesen írni, de azért ennyire nem borzasztóan írnak.

Sok tizenéves esetében inkább stílusbeli igénytelenségről van szó, nem is arról, hogy nem tanultak meg helyesen írni, bár az is tény, hogy sajnos nem sok hangsúlyt fektetnek erre az iskolában sem (tisztelet a kivételnek), mert hajtani kell a gyereket, szimpla gyakorlásra nem szánnak időt.

2011. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy én 24 vagyok, csak hogy érthető legyen az "én korosztályom" rész.
2011. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem csak téged. Ha olvasgatod ezt az oldalt, láthatod, hogy tele van olyann emberekkel, akik ezt az elvet vallják. Vagy direkt azért írtad ki a kérdést, hogy velük együtt "sznoboskodhassatok" a helyesíráson és együtt ócsárolhassátok az olyanokat, akiknek kevesebb érzéke van a nyelvhez? ... -.-'
2011. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kevés érzéke van a nyelvhez? Érdekes, hogy némelyik "gyerek" második, harmadik osztályos korában helyesebben ír, mint később. Elég lenne, ha könyvet olvasnának, mert onnan is rögzül, vagy próbálnának tenni ellene.
2011. júl. 26. 15:55
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

"Vannak olyanok, akik helyesírási versenyen _vennek_ részt, és a magánéletben nem képesek helyesen írni."


"...olyann emberekkel..."


Muphry törvénye újra lesújt... :D ( [link] )

2011. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

engem is bosszant.

megfigyeltem, hogy a jó avagy rossz helyesírás az intelligenciáról is árulkodik.

sokat kell olvasni szépirodalmat, és akkor jól rögzülnek a szavak.

2011. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít. De ez nem korfüggő. 20-30 évesek is borzalmas helyesírással írnak, rendszeres hiba a lessz, muszály, stb.
2011. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bizonyára mindenki elfelejt valamit:

Magánéleti stílus vs. hivatalos stílus.

Hivatalosan (iskolában, munkahelyen stb.) mindenki igyekszik helyesen írni, mert ebben a körben ez elvárt.

Magánéleti stílusban pedig egyáltalán nem ez megy, 13 évesen nézz utána, mi az a magánéleti stílus.

Attól még lehet valaki jó helyresíró, ha pl. chaten rövidít, meg elgépel, vagy szimplán nincs kedve odafigyelni erre. Magánélet az magánélet, én se beszélek akadémiai stílusban a haverokkal egy sör mellett... Az egyetemen meg nyilván úgy beszélek, ahogy kell.

2011. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezt a nincs kedve odafigyelni erre című dolgot nem értem. Azért, mert nem az iskolában vagyok, nem írok le olyanokat, hogy "lessz" meg "teccik", ez nem rövidítés, hanem a tudás hiánya. A rövidítést még meg is tudom érteni, pl. chat-en, amikor hogy helyett h-t írnak, mert az ember igyekszik gyorsan írni (fórumon már kevésbé értem ezt a stílust, ez nem valós idejű beszélgetés, nem sürget senki), de az ilyenek, amiket fentebb említettem... ez nem nem figyelés kérdése, hanem innen lehet felismerni azokat, akik még életükben egy könyvet sem olvastak, és nyelvtan órán sem figyeltek oda.
2011. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Engem is zavar. Bár én meg rendszeresen félre gépelek, mert én annyira kapkodom a gépelést, mert nincs türelmem. felcserélem a betűket rendszeresen. De igyekszem utólag kijavítani :-)
2011. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!