Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem illik vagy szokás...

Miért nem illik vagy szokás kést, késkészletet adni nászajándékként?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
mert nem lehet tudni,hogy meddig fogja szeretni egymást az ifjú pár...:)
2011. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, azért mert elvágja a barátságotokat, mi kaptunk és én nagyon örültem neki, a barátság meg azóta is tart, a házasság az nem, de a kések megvannak:))
2011. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Soha nem hallottam. Gyönyörű Fiskars eszcájgot kaptunk ajándékba, most ki kellett volna venniük a késeket belőle?

Nagyon hü*yén nézett volna ki a doboz a hiányokkal.

Annyira, de annyira örültem, mert csodaszép.

2011. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Népi babona: a szúró/vágó eszközök elvágják a barátságot. Egyébként barátnőm nővérének étkészletet adtunk nászajándékba, és kértünk érte öt forintot, így már nem ajándék ugyanis.
2011. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Házat azért nem illik ajándékozni, mert hátha ráomlik...

Áááá... Ilyen egetverő b@romságot!

Az idiót@ babonákat még hallani sem bírom, annyi eszetlenséget tartalmaznak. Marcsa néni jól berúgott, összevissza álmodott, aztán reggel másnaposan ez jött le neki belőle. Elmesélte Bözsének, aki továbbadta...

2011. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel az erővel minden ajándékra lehetni kitalálni vmit. Végiggondoltam, csak a nagy, rozsdamentes golyóra nincs ötletem, hogy hogyan tud ártani, és nem romlik el.
2011. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző: szerinted melyik babonának van racionális alapja? Szokás és kész. Az mennyire értelmes, hogy egy ember feltámad, vagy, hogy peches leszel, ha átmegy előtted egy fekete macska? Ez egy szokás, és a szokások rendszere is eleme annak a halmaznak, ami azzá tesz bennünket, akik vagyunk, de senki sem mondta, hogy van alapjuk az ilyen babonáknak.
2011. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De hát egyszer csak valaki kitalálta a butaságot, nem magától termett, mint a vadalma!
2011. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 napietus ***** válasza:
ez abból indult ki, hogy vadásznak nem szabad kést adni, mert az elveszi a vadász-szerencsét. tehát eredetileg egy vadászbabona, ami később íratlan szabályként a köztudatba is átment.
2011. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!