Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van olyan ország, ahol "szeret...

Van olyan ország, ahol "szeretik" a bevándorlókat?

Figyelt kérdés
Mármint itt nem a gettókban élő feketékre meg törökökre gondolok. Hanem például arra, hogy melyik országban fogadnak be leginkább, ha be is szeretne valaki illeszkedni az ottani társadalomba. Befogadás alatt azt értem, hogy nem fognak idegenként kezelni.
2011. aug. 1. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Európában Németország, Svédország, UK.
2011. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és ezeket Németország és Nagy-Britannia esetében csak egyes területekre értem, leginkább nagyobb városokra. Svédországban bárhol befogadják az embert.
2011. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban mostanában nem mindenki kedveli a bevándorlókat. Volt nemrég egy választási reklám, aminek a lényege az volt, hogy egy svéd néni szépen lassan igyekszik segélyért sorban állni, de jönnek a bevándorlók babakocsival és fellökik a svéd nénit.. Malmöben pedig tiltakozás volt a bevándorlük ellen.

Én külföldön élek (Finnország), és azt vettem észre, hogy mindegy, hogy honnan jöttél.. Magyarként is ugyanolyan bevándorló vagy, mint a török bevándorló. Sőt itt sokaknak a menekültek szimpatkusabbak, mert ők tényleg rávannak szorulva a bevándorlásra, míg a magyar csak a munkát veszi el a finnektől..

Kérdésedre válaszolva én Dániáról hallottam, hogy ott elfogadják a külföldieket.

2011. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig Spanyolországról volt a legpozitívabb tapasztalatom ebben.
2011. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

>> Befogadás alatt azt értem, hogy nem fognak idegenként kezelni...


Eléggé félreérthető és naiv megfogalmazás. Tegyél különbséget a "hatósági" befogadás és a "lakossági" befogadás között. A hatóság befogad, mert: kell az ember, kell a szakmunkás, kell a gyermek, mert olyan az éppen kormányon levő párt politikája stb.

Más tál tészta, hogy mindezek ellenére érzed, hogy évek után is szinte mindenki utál, hiába kedveskedsz, egy szomszéd se köszön vissza - egyszóval örökké idegen maradsz.

2011. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én a lakossági befogadásra gondoltam. Tehát ha az adott országban elfogadott normákat, íratlan szabályokat én is elfogadom, anyanyelvi szinten megtanulom a nyelvet, és igyekszem jóban lenni az ottaniakkal, akkor elfogad-e a lakosság. Arra vagyok kíváncsi, mely országokra jellemző ez.
2011. aug. 1. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy jól hangzó sablon-szöveg. Ilyen nincs, még ott se, ahol szinte mindenki bevándorló. Millió olyan aspektus van, amire nem is gondolsz. Csak egy példa: vásárolsz egy új autót, hogy ne lógj ki a sorból. Persze a szalonból jövő autó jobb, szebb, újabb, mint amelyik nem onnan jön (a szomszédé): - úgy veszik, hogy egy koszos bevándorló többre vitte, mint ők - megutáltatod magad egy életre.

Mondhatná bárki, hogy ez szomszédtól is függ, meg intelligencia-szinttől stb. Én is ezt hittem, de valahogy mindig kibújik a szög a zsákból. Tudatosan törekedtem a jó viszonyra, akkor is köszöntem, ha már huszadszor se köszöntek vissza, sörrel kínáltan a szomszéd kertben füvet nyíró szomszédot - vidáman megitta, kedélyeskedett, veregette a vállamat - aztán másnap reggel nem is köszönt.

Kivétel persze mindig van - addig, míg rá nem jössz, hogy tkp. nincs kivétel, csak Te nem figyeltél...


>> Arra vagyok kíváncsi, mely országokra jellemző ez.


Egyikre se, ahol emberek laknak, mind egyformák. Aki hazát változtat, az lelket is változtasson.

2011. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor csak én vagyok olyan, hogy akár családtagnak is elfogadnék külföldit, akár négert vagy ázsiait is?
2011. aug. 1. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy olyan, csak azt hiszed. Majd a tapasztalat realistává tesz, a legtöbbször későn, amikor már megjártad.
2011. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

első :D

nem tudom eldönteni ezt viccnek szántad, vagy komolyan gondolod, de még híreket sem kell nézni ahhoz, hogy a botrányokról halljon az ember. esetleg még mondhattál volna oroszországot, ahol náci bandák pincékben rendeznek be edzőtermet, hogy utána összeverhessenek másokat. jelenleg európa nagy része baloldaliból jobboldali beállítottságúba váltott át. az emberek hangulata, gondolkodása is, tehát elegük van már a bevándorlókból


talán spanyol, olasz, de a fentiekben jelenleg biztosan vannak ilyen problémák, sőt, oda kell venni a franciákat is. biztosan van 1 szűk kör ahol szívesen látnak, de nem akar senki sem 1 kis faluban élni egész életében, mert összevernék ha más környékre téved. ha nem is verekedés, de politikai hátrányok is léteznek.


legvalószínűbb amerika, hiszen ott keverék népek élnek, csak az a baj hogy ott is vannak néhol neonáci táborok az usában...

próbálkozz a szegényebb országokkal, ott szívesen látják a képzett tőkés embereket, csak például mostanában szomáliát hagyd ki.


nehéz kérdés mert valóban területtől és embertől függ

2011. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!