Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a jó társalgás "titka"?...

Mi a jó társalgás "titka"? Hogyan lehet jó kapcsolatokat kialakítani? Hogyan lehet könnyedén ismerkedni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 12:16
 1/4 bix ***** válasza:

meg kell találni a közös pontot... minden ember más. mindenkinek más a stílusa, az érdeklődési köre, más mozgatja meg. általános dolgokból kell kiindulni és követni hogy őt mi érdekli. egy kis előzetes háttérmunka mondjuk megkönnyíti a helyzetet haveroktól haverjaitól stb ki lehet deríteni ezt azt...


könnyen ismerkedni akkor fogsz tudni ha nyitott vagy, laza, nem görcsölsz sokat, és tudsz kezdeményezni, nomeg az se zavar ha épp pofont kapsz:D

2011. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! És szerintem mi az ideális kezdeményezés? Odamenni egy ismeretlen emberhez..az adott helyzettel kapcsolatban kérdezzek valamit, amiben vagyunk?


Sajnos ez nem annyira megy nekem. Nem vagy félénk, visszahúzódó, egyszerűen csak nincsen mit beszélnem, úgy vagyok mindennel hogy "tök mindegy". És ezen szeretnék változtatni. Mát az agyamban eldőlt, de gyakorlatban még nem. Ehhez keresgélek tanácsokat, ötleteket :)

2011. aug. 1. 12:34
 3/4 anonim válasza:

A lényeg, hogy mindig legyél naprakész. Nem kell minden nap a Révay Nagy Lexikont olvasgatnod, de naponta 20-30 percet szánj rá, hogy tájékozódsz a nagyvilágban. Megnézed a Híradót, olvasgatsz az interneten. Szerintem ez nem sok, viszont máris sokkal nagyobb önbizalommal beszélgetsz el akárkivel. Velem is volt már olyan, hogy hirtelen nem tudtam, miről beszél a másik, de tudtam, hogy az meg ciki, ha rákérdezek, és kínos csendbe fulladtunk. Na, hogy ez ne vagy ritkábban forduljon elő, szerintem megéri a "fáradságot".


Egyébként a legjobb ismerkedős szöveg bevezetésre szerintem, akármilyen közhely, az időjárás, az aktuális hírek, most nyáron a nyaralás téma. Sok sikert!

2011. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bix ***** válasza:

"Köszi a választ! És szerintem mi az ideális kezdeményezés? Odamenni egy ismeretlen emberhez..az adott helyzettel kapcsolatban kérdezzek valamit, amiben vagyunk? "


hát nem tudom. én soha nem szoktam először agyonbeszélni a lányt. először némi szemezés, figyelem a reakciókat, ha nem kapkodja el a fejét, visszamosolyog, stb akkor odamegyek, elkérem a számát és ennyi. ha megadja ok, ha nem akkor ennyi. ha megvan a száma akkor az első randin meg úgyis megy minden a maga útján... ki lehet indulni abból hogy honnan ment hova, mit csinált, mit szeret, stb...

2011. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!