Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegségem lehet vajon? Nem...

Betegségem lehet vajon? Nem tudok kapcsolatokat kialakítani, egyedül vagyok, irigy vagyok másokra.

Figyelt kérdés
A régebbi kapcsolataim hogy úgy mondjam elég felszínesek, nincs igazi jó barátom. Soha nem tudtam, és ma sem tudok kapcsolatot kialakítani senkivel, se csoporttársakkal, se szobatársakkal, egyszerűen nem tudok velük miről beszélni. Sajnos akaratlanul is lenézek embereket. Folyton akarok valamit csinálni, amivel kitűnhetek, és feltűnhetek mások előtt. Akarok tartozni valakikhez, de nem sikerül. Vajon mi lehet velem a gond?
2011. ápr. 29. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél vissza az egódból, meg a feltűnési viszketegségedből. Ha vicces amiket csinálsz, és mások csípik akkor még az utóbbival persze mértékkel talán nem is lehetne gond ezen a téren de ezek szerint még sem olyan jó hatással van az emberekre. Szépen lassan 'menj oda az emberekhez', hallgas el egy picit, és közben fülelj, hogy kit mi érdekel, mérd fel a terepet, utána rájössz ki szimpatikus neked esetleg közben ha van közös téma bekapcsolódasz, vagy ha csak szimplán filozofáltok. Fiúknál rengeteg téma van amiről beszélhetsz. Mi 37en vagyunk egy osztályban de nálunk mindenkinél szinte megoszlanak az érdeklődési körök. Van aki a focit szereti van aki kosarat, f1-et, van aki számítógépes inkább vagy vezet.... és ez csak egy osztály. Biztos van olyan akivel tudsz társalogni.
2011. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem vagyok egoista, és nincs feltűnési akármim, legalábbis nem viselkedem úgy
2011. ápr. 29. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos akaratlanul is lenézek embereket. Folyton akarok valamit csinálni, amivel kitűnhetek, és feltűnhetek mások előtt."

Akkor úgy írom, hogy ne nézd le az embereket. Egyáltalán hogy érted hogy akaratlanul lenézed? Külső alapján? A másik meg, hogy mire gondolsz hogy akarsz valamit csinálni mindig? Feladatokat iskolában, tanárnak segítesz, idétlenkedni? Nem mind1

2011. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem betegség, hanem inkább csak félszegség lehet. Írod, hogy akaratlanul lenézed az embereket. Ezt hogyan kell érteni? Mit nézel le rajtuk? A ruhájukat, a tudásukat? A vagyoni helyzetüket? Sztem iratkozzál be valamilyen szakkörbe, vagy valamilyen levelezőtársaságba. Majd helyre tesznek, ha valóban az a baj, hogy kicsit nagyobb az egód a kelleténél. Tanulj meg viszonyulni másokhoz. Barátkozni csak úgy lehet, ha keresed a társaságot. És ha belekerülsz egy csoportba, ne akarjál rögtön hangadó lenni. Figyeld a beszélgetéseket, és csak napok múlva kérdezzél. Nem írtál a korodról, a nemedről ( de én kitaláltam), a közegedről. Ha van kedved, válaszolj. Valahol el kell kezdeni....
2011. ápr. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Betegségem lehet vajon? Nem tudok kapcsolatokat kialakítani, egyedül vagyok, irigy vagyok másokra."


Rengeteg ember irigy, még több van egyedül. Ekkora embertömeg nem lehet beteg, tehát te sem valószínű, hogy az vagy.


"Soha nem tudtam, és ma sem tudok kapcsolatot kialakítani senkivel, se csoporttársakkal, se szobatársakkal, egyszerűen nem tudok velük miről beszélni."


Ha közelebbi, intimebb kapcsolatokat építesz ki másokkal, akkor rendszerint eltűnik az a probléma, hogy "nincs miről" beszélgetni, mert ugyanúgy lesz miről, mint ahogyan mindig "van miről" magadban gondolkodni.


"Sajnos akaratlanul is lenézek embereket."


Lehet, hogy lenézed őket (nem feltételezed, hogy közöttük is van, aki olyan érdekes, bonyolult vagy okos stb., mint te), ezért nem érdekelnek igazán, ezért nem is tudsz velük úgy beszélni (pl. érdeklődőnek lenni, empatikusnak lenni stb.), hogy kapcsolatot alakíthass ki velük.


"Folyton akarok valamit csinálni, amivel kitűnhetek, és feltűnhetek mások előtt."


Ez mindenkire jellemző valamennyire, főleg fiatalokra. A keserű igazság viszont az, hogy aki nem áll közel hozzánk, annak a "kitűnőségei" sem érdekelnek. Ha mondjuk doktori címet szerzel, az engem egyáltalán nem hat meg, mert nem vagyok a barátod. Ennek megfelelően legyintek egyet: még egy doktor a sok tízezer mellé. Míg ezzel szemben pl. anyukádnak a te doktori címed a tudományos élet legfontosabb eseménye. Nem tűnhetsz ki mások előtt, ha nem érdekled őket, márpedig akivel nem vagy barátságban, azt nem érdekled.


"Akarok tartozni valakikhez, de nem sikerül."


Az, hogy tartozol valakihez, egy eredménye egy hosszú folyamatnak. Nem megy csak attól, hogy akarod. Pl. csak akkor tudsz valakihez "tartozni", ha esélyt adsz neki arra, hogy ne nézd le, ne sorold be a többi érdektelen szürkeegér közé. Ehhez viszont az kell, hogy ahelyett, hogy kitűnni akarnál előtte, valós érdeklődést kell mutatnod az illető iránt.

2011. ápr. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia :) Ismerős érzés... de én még a családtagjaimmal is alig tudok valamiről beszélni, mindig elképzelem, hogy hogy fogok viselkedni és a fejemben lejátszom, hogy milyen leszek, aztán ha eljön az alkalom meg megnémulok és inkább elkerülök mindenkit.

Elég magányos is vagyok emiatt általában.

Ha viszont találok egy olyan embert, akivel szeretek beszélgetni, neki

egész nap tudnék beszélni, viszont akkor meg elő jönnek bennem a félelmek, hogy mi lesz ha elveszítem és emiatt aztán tényleg elveszítem.


Ha megtaláltad az ellenszerét, majd szólj légyszi. =/

2011. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: velem is pont ez a helyzet :S
2011. máj. 6. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!