Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan közölhetném finoman az...

Hogyan közölhetném finoman az emberekkel, hogy nem jön be az a zene, amit szeretnek?

Figyelt kérdés
Elég kívülálló a zenei ízlésem, ami azzal a hátránnyal jár, hogy kevesen ismerik, az én ízlésem pedig szinte gyökeresen eltér más emberekétől. És ugye egy ismerettségben előbb utóbb feljön a zene. Általában pop-szarokkal, és kőmetál-szarokkal traktálnak, amik nekem egyáltalán nem jönnek be. Magamutogató, pénzhajhászó embereknek gondolom őket. De ezt mégsem mondhatom. Viszont már unom mindig azt mondani "bocs de ez nem jön be...vagy...nem rossz". Ja, a zenei ízlésem TÁG, csak nem a hétköznapi értelemben, tehát nem vagyok beszűkült :)
2011. aug. 13. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nem oltani akarlak, de ne sz*rozd le más előadó zenéjét, még akkor se ha az SP pop-zenéje, vagy valami kőmetál-cucc. Akkor mond majd a zenéjükre hogy sz*r, mikor neked lesz akkora rajongótáborod a te zenéddel, mint amilyen nekik van.

A kérdésedre meg nem tudok más megoldást, mint hogy megmondod szépen "Bocsi, nem szeretem az olyasfajta zenéket amiket te/ti hallgattok!" Szerintem más megoldás nem igen van..

2011. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Például: "bocs, de a popzene nem az én világom". Vagy mondj egy-két példát, hogy miket szeretsz.
2011. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán nézz egy kicsit magadba. Milyen gondolat már az, hogy aki pop vagy metál zenét hallgat, az magamutogató és pénzhajhászó? Hol van itt ilyen összefüggés?

Megmondod, hogy bocs, de ez nem jön be. Ennyi. Esetleg ismerkedj kevésbé felszínes emberekkel, akiknél nem a zene ilyen jellegű ismerete meghatározó.

Btw nálam tuti megoldás, hogy ha netán ilyennel kerülök össze, akkor megmondom, hogy igazából a komolyzenét szeretem, és ennyi. Beszélünk másról.

2011. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem azokra mondtam hogy magamutogató/pénzhajhászó akik olyan zenét hallgatnak. Amúgy nem tudom miért kéne magamba néznem, nem vagyok elszállva magamtól, csak ez a probléma mindig előjön, nem tudom kezelni. Amúgy meg leszarozhatom ami nekem nem tetszik. Tudod a szar zene, meg szerintem szar között van különbség. Az hogy "szar zenét csinál" így senkire sem mondom, de hogy szerintem szar azt igen.
2011. aug. 13. 20:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lettem vajon te milyen "igényes és sokatmondó" zenéket hallgathatsz? Kiragadnál néhány példát a kedvemért?
2011. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem ragadnék ki. Először tanulj meg olvasni mert sehol sem írtam hogy "igényes és sokatmondó".
2011. aug. 13. 23:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaa, jó lenne ha mondanál egy-két példát, hogy miket hallgatsz, amikre azt mondod hogy "kívülálló zenei ízlés" meg hogy "tág" de nem "hétköznapi". Tényleg érdekel hogy miket hallgatsz!
2011. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a musical-eket és az opera zenéket szeretem. na és?


SP-től és társaitól meg falra mászok. Ez van. De tudomásul kell venni, hogy valaki meg azt szereti.


Amikor megkérdik milyen zenéket szeretek, megmondom. Általában annyira nem tájékozottak a témában, hogy nem szólnak semmit. "tényleg?az jó." vagy valami ilyesmit benyögnek és kész.

Ezzel le van tudva a téma.


Ha valaki jön nekem a Mizuval és barátaival, akkor megmondom, hogy "nekem nem a kedvencem". És nicns sértődés. Nem szeretheti mindenki ugyanazt.


Oké, hogy sz*r, de most attól jobban érzed magad ha ezt a haverod pofájába vágod?


Egyébként több műfajból vannak kedvenc zenéim, tehát nem vagyok egy témára begyöpösödve, de vannak számok amiket kimondottan utálok. Pl. amit napi 60x adnak a rádióban, azt akkor is meggyűlölöm, ha amúgy hallgatható lenne a "műremek".


Én mindig azt mondom "egynek elmegy", "elmegy", "még elviselhető kategória", vagy "ezt inkább csak részegen", vagy "nem a kedvencem", vagy "nem jön be", vagy "nem szeretem".


ha valami tényleg nagyon nagy alpári otrombaság (pl. a Rágógumi címet viselő förmedvény) akkor az a "no comment" jelzőt kapja meg. XD

2011. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, én is azt szoktam mondani hogy "elmegy" csak akkor hazudok az a baj. Amúgy mostanában Punkchillt szoktam hallgatni leginkább, nem tudom milyen stílusú zene, valamilyen japán együttes. Daniel Johnstont még a másik mostani kedvencem. Igazából ő sem tudom milyen stílusban zenél, olyan "home made" szerűség :).
2011. aug. 14. 13:27
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ja, én is azt szoktam mondani hogy "elmegy" csak akkor hazudok az a baj."


Oh, Istenem! Marha nagy hazugság mondhatom! :D

És akkor mi van?


Ez csak egy zene, nem kell ezt a témát túllihegni. Nem tök mindegy ki mit gondol vagy te mit gondolsz? Emiatt nem érdemes megbántani másokat.


Ha a párodat megcsalod és azt mondod bent kellett maradnod a munkahelyen az hazugság.

Ha azt mondod a zenére, hogy "elmegy" ahelyett hogy "sz*r" az csak szépítés. Ez nem az a szitu, ahol súlya lenne ennek a kis "füllentésnek". Ennyire nem komoly a téma.

2011. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!