Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy pár össze szeretné...

Ha egy pár össze szeretné ismertetni a szülőket, akkor hogy szokás?

Figyelt kérdés

A lányos szülő hívja meg először a fiú szüleit, vagy a fiú szülei a lányét? Falun élnek párom szülei, mi városiak vagyunk, szeretném ezt úgy intézni, ahogyan kell.

Köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 13. 19:19
 1/3 anonim válasza:
nálunk a fiú szülei hívták meg előbb az én szüleim.bár én városban lakom.
2009. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a fiatalok beszéljék meg egymással, hogy kinek a szüleihez lehetne menni, melyik lakás felel meg inkább a célnak és kik a rugalmasabbak akiknek nem lenne gond utazni a másikhoz meg stb.

Aztán külön-külön beszélje meg mindkét fél a saját szüleivel, majd egyeztessetek egymással újra.

Aztán valahol összejön a két család és megebédeltek együtt majd beszélgettek - bármiről.


Ha ez nem megoldható akkor elhívtok mindenkit egy cukrászdába vagy valami hangulatos de nem túl drága helyre enni. És akkor ott beszélgettek de szerintem jobb lenne egy nyugodt helyen.


De ha már van lakásotok az nagyon jó, mert akkor oda meg tudjátok hívni a szülőket. Felszolgáltok italokat, frissítőket és kis falatkákat szendvicseket és beszélgettek.

2009. ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelező egyik vagy másiknak előbb meghívni. Nálunk először a fiús háztól mentek a szülők, utána a lányostól. Nem hiszem, hogy erre külön szabály lenne, csak meg kell kérdezni, hogy ők mikor érnének rá. Jó alkalom erre a karácsony, húsvét stb ünnep, amikor az embernek több ideje van otthon.
2009. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!