Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez valamilyen...

Szerintetek ez valamilyen formában tiszteletlenség a részemről, tegezés-magázás? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy van nekem egy nagyon jó, tényleg nagyon jó svájci barátom - 46 éves volt idén - és igazából így nem ajánlotta fel de oda-vissza tegeződünk! Még soha nem szólt érte pedig elég művelt, üzletember, gondolom ha zavarná hogy tegezem mondná hogy maradjunk a magázásnál. Teljes mértékben megadom neki a tiszteletet ő szintúgy viszont én még csak 23 leszek! Tehát van egy nagyobb korkülönbség közöttünk. Ettől függetlenül szinte minden nap beszélgetünk van úgy hogy telefonon. Rendetegszer találkoztunk már vagy itthon vagy svájcban(tehát nem olyan facebook-barát, bár tény hogy beszélgetéseink nagyja ott zajlik) Lovasok vagyunk, van miről beszélgetnünk. Szóval szerintetek ez "bunkóság" a részemről hogy fel sem ajánlotta de én már tegezem?(több mint 1 és fél éve ilyen a kapcsolatunk) - és ne gondoljatok rosszra, házas 2 gyereke van - nekem pedig barátom! ;-) Köszi a válaszokat!
2011. aug. 15. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Már rég szólt volna, ha problémája lenne ezzel.

Szerintem nem gond, én is simán letegezem azt, akivel ilyen típusú kapcsolatban állok. Barátkozni elég nehéz lenne magázódva.

2011. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pusztán formaság. Tegeződve is lehet valaki tisztelettudó, és magázódva is lehet tiszteletlen, nem a megszólításon múlik.
2011. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amúgy lány e vagy ?, mert az nem derült még ki ....
2011. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"és ne gondoljatok rosszra, házas 2 gyereke van - nekem pedig barátom! ;-)"

Szerintem ebből elég valószínű, hogy a kérdező egy hölgy. :)


A kérdésre: szerintem egy megfelelő kulturális szinten ha egy nála idősebb (no azért nem 70-80 éves :D) ember letegez egy fiatalabb felnőttet, akkor magától értetődő, hogy a másik visszategezheti. Ez még az egyetemen is így működik, ahova jártam, pedig ott azért vannak részben hierarchikus viszonyok. :) Sőt, ha ő letegez, nagy bunkóság lenne a részéről, hogyha megsértődik a visszategezésért: ugyanis egy felnőtt embert nem tegezünk le csak úgy, akkor se, ha 22 éves. Csak akkor, ha magától értetődőnek vesszük, hogy a tegeződés kölcsönös.

2011. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi, pláne ha hobbi kapcsán ismered. Most ha belegondolsz, ha bemész egy öltözőbe, ott is "sziasztokkal" köszönsz, nem fogsz körbenézni, és az idősebbeknek külön "csókolom"-ozni. Szerintem ilyen szituációban még sértő is, valakit magázással távolságtartóbban kezelni.
2011. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3.! Igen, lány vagyok! :-)

Kedves 4.: Igen, bár tudod - soha nem lehet tudni :D

Utolsó: Ez egy nagyon jó példa, el is mosolyodtam rajta! De teljesen igazad van! :-)


Igazából csak azért izgat ez engem mert ahogy én tudom a svájciak valamivel zárkózottabbak, nem nyitnak olyan könnynen - így gondoltam hogy a tegezés-magázás is ide tartozik! Köszönöm szépen a válaszokat, már a mai "tárgyalásunkat" is letudtuk ;-) Ismételten meghívott magukhoz! Mellesleg a családjával is jóban vagyok :-) Most szerdán megyek Svájcba(tehát gyorsan pakolok), többek között hozzájuk! Már nagyon várom!


Igaza van az első válaszolónak, elég furcsán jönne ki ha magázódva barátkoznánk, nehéz is lenne elképzelni! Nekem valahogy a magázódás olyan mint a távolságtartás - ismerlekedjünk de mégsem engedem hogy közeledj! Persze ez teljesen más az idősebb korosztálynál, egyébként nagyon helyesnek is tartom hogy csak úgy nem lehet és szabad mindenkit tegezni! Tiszteletlenség - márpedig a tiszteletet meg kell adni akárcsak 5-10 év korkülönbség van a két személy között, nemmég ha 40-50!

2011. aug. 15. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!