Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ne szarozzak le olyan...

Miért ne szarozzak le olyan dolgokat, ami nekem nem tetszik?

Figyelt kérdés
Pl. zenét, képet, emberi tulajdonságot. Ha nem tetszik, akkor miért baj, hogy leszarozom? Mert ugye ez csak az én véleményem, attól valakinek még lehet jó. Mert mindenre azt mondani, hogy "á ez nem igazán jön be" meg "elmegy", ilyen hazugságokat mondani szerintem felesleges. Meg fárasztó játszani azt, hogy "nagyon megértő vagyok". Csak simán leszarozom. A nagyon nagy empatikusságban el lehet fáradni...semmi értelme.
2011. aug. 15. 14:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Eddig folyton így éltem. Persze ez a leszarozás az élet több részére is értendő. Már nem látom értelmét. Minek? Sok ember ugyanúgy nem veszi figyelembe a másikat.
2011. aug. 15. 14:57
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is belefáradtam. Néhányan emiatt bunkónak tartanak, de leszarom. :D
2011. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy más ember zenéjét/filmjeit nem szarozom le. Mert ő elért már valamit. Hülye példa, SP (nem vagyok SP fan!!). Nem tetszik a zenéje, mégse szarozom le, mert nincs hozzá jogom. Majd ha nekem lesz akkora rajongótáborom (függetlenül attól h 13 éves kislányokból vagy felnőtt emberekből áll) akkor majd lesz hozzá jogom, hogy leszóljam, bíráljam a teljesítményét.

Ha barátaim által hallgatott zene nem tetszik, akkor megmondom h nem jön be, nem tetszik, nem szeretem az olyasmi zenét. Mért hazugság ha azt mondod hogy nem jön be? Ízlések és pofonok, hogy kinek mi jön be, és annak ellenére h azt mondják "az a jó ami nekem tetszik" vannak olyan emberek, akiknek bántó ha leszarozzák és hasonló jelzőkkel illetik azt a zenét amit hallgatnak/azt a filmet amit szeretnek.

Egyik ismerősöm pl pont ezért nem hallgat zenét, mert nem akarja h mindig leszólják hogy "fúúúúúj te olyan sz*rt hallgatsz" meg stb.

16/L

2011. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hol van ez megírva, melyik törvényben, hogy nem szarozhatok le másokat, csak mert """nincs rá jogom""" :D ? Ha nem tetszik, nem tetszik. Mondjuk én nem használom konkrétan a 'szar' szót élőben, nem vagyok ennyire primitív. De a lényeg ugyanaz. Az empátia meg valami hülyeség. 20N
2011. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

hát nem tudom, csinálj amit akarsz, én nem tilthatom meg..


én minden esetre ódzkodok a "szar"-ozástól. de hát mindenki maga érzi..

én túl parasztnak érzem, és tényleg azt gondolom, nincs jogom másra azt mondani hogy "szar". saját gyerekes példámat szeretném leírni: fiatalon tipikus kamaszként megvolt a véleményem a tuctuc zenésekről, és az volt a "szar". ma is csak a szerintem legigényesebbeket hallgatom ebből a stílusból, de amikor megtaláltam benne a szépet, rájöttem: atya ég, ez nem is szar, csupán én nem láttam meg benne azt, amit más igen. tehát jóformán én voltam a szar, nem ők.

szóval én nem szarozok.. de ha te azt hiszed, csak a te véleményed lehet igaz, és nem gondolsz abba bele, hogy másnak valami miért nem szar, akkor szar vagy.

ez az én véleményem, ne haragudj..

2011. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy a különbség a "nem tetszik" és a "sz*r" között. Az első egy vélemény, a második egy minősítés. Márpedig te is elismerted, hogy itt a véleményedről van szó.

Nem kell "elmegy" és hasonló hazugságokat mondani. Bőven elég, ha megmondod, hogy "nekem ez nem tetszik, légy szíves kapcsold ki". Ez korrekt és igaz. Nem minősítés, hanem vélemény.

Egyébként nem az az empátia, ha hazudsz. Kicsit nézz utána a szavak jelentésének, úgy tűnik, nem vagy tisztában az árnyalatokkal.

2011. aug. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szűk látókörű, minden témakörben széles az ízlésem. De vannak dolgok, amiket akárhogy nézek az számomra SZAR. És általában magát az embert is szarnak érzem gyakran, sőt butának. Igazából nem vagyok bunkó szerintem, de rengeteg buta emberrel találkozom nap mint nap. Lehet ez alakította ki ezt bennem. Lehet mondani: hiába tűnik butának, lehet vannak értékei. A fäszt. Ez hülyeség. Lehet vannak, de kit érdekel? Nem lehetünk mindenkivel megértőek. Az SPs hasonlatot meg már más emberektől is hallottam. Pont ugyanezt mondták, hogy akkor szarozzam le ha nekem is lesz akkora rajongótáborom stb stb stb stb
2011. aug. 15. 15:37
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, igazad van. Csak a nem tetszik nekem már túl semmitmondó, szeretem a szart használni, mert olyan indulatosan érzek dolgok iránt, hogy nem tudom simán azt mondani, hogy "bocsi, de ez nem tetszik". Egyszerűen sokan nem értik meg, ha finoman fogalmazok.
2011. aug. 15. 15:39
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ez klasszikus bunkóság. ha nem tetszik, mondd azt, hogy nem tetszik. ennyi. Hallottál már arról, hogy kultúrált viselkedés? Lehet udvariasan is őszintének lenni.
2011. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Ez a topik szerintem egy rakás sz@r:)


Mert nem "illik" beledörgölni a másik ember pofájába hogy:

-Hú de kotvány ma a ruhád!

-Mekkora egy retek vagy.

-F@sznak hallgatsz zenét ha csak ilyen f_sokat ismersz?

-Te egy sz@rf@szú gyökér vagy.

-Büdös vagy.

-Topa vagy.

-Mikor indul vissza a géped Tirpákiába?


meg ehhez hasonlókat mert társadalmilag nem elfogadott.

2011. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!