Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Általános dolgokat amit tudni...

Általános dolgokat amit tudni kell a szokásokról, etikettről ismertetnétek velem?

Figyelt kérdés

pl:Ha valakinek azt mondom hogy boldog születésnapot kívánok. És a személy megköszöni, akkor én is mondjam hogy szívesen? A szivesent és a nincsmittet mikor használjuk?

Ha egyik barátom kapott egy új telefont vagy egy karórát? Mit mondjak neki? Egyszer véletlen azt mondtam hogy gratulálok. xdxd:D Egy egyetemista barátom mindig kölcsönadta az órák anyagát, ÉV végén valahogy megszerettem volna neki köszönni ,de hirtelen nem tudtam mit mondjak, annyira zavarba jövök amikor valaki rám figyel és pár illedelmes,oda illő mondatot kell mondanom.


2011. szept. 15. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

hát ezt így nagyon nehéz összefoglalni :D

ha valakinek azt mondod, hogy Boldog születésnapot! és ő azt mondja, hogy köszönöm, akkor már nem kell semmit mondanod, max mosolyogsz egyet...akkor kell szívesen-t mondani, ha adsz valakinek valamit, mondjuk kölcsön...

ha valamit meg akarsz dicsérni, pl órát, telefont...csak annyit mondj, hogy nagyon szép! vagy nagyon jó márka!

köszönetképp meg csak annyit mondj, hogy "nagyon köszönöm, hogy egész évben segítettél, nagyon hálás vagyok érte"

ezeket csak én mondanám, nem tudom, hogy etikettnek megfelelnek-e, én hasonló helyzetekben így szoktam :D

2011. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!