Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Veled egyidős orvost letegezed...

Veled egyidős orvost letegezed, ha ő is huszonéves, mint te?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismerem igen. Ha nem, nem.
2011. aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2011. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen nem kortól függ, hanem beosztástól és legfőképp intelligenciától, ami neked nem sok van ahogy elnézem a kérdésed. Az alapvető tiszteletet megköveteli az etika, ami magázáshoz vezet.
2011. aug. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően nem, de pl. a fogdokimat tegezem (ő hozta fel, hogy tegeződjünk) és sokkal kényelmesebb is így. de magamtól nem tegezném csak úgy le.


27/L

2011. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem. 17 éves vagyok, de ha olyan helyre megyek vásárolni, ahol nem ismerem még az eladót, akkor magázom. Ha már 'ismerős', akkor egy idő után talán...
2011. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én sem tegeztem le. Csak olyan furcsán nézett, mikor "Jó napot kívánok"-ot köszöntem neki. Azt hittem, én vagyok túl konzervatív, ezért kérdeztem itt meg. De akkor nem én gondoltam rosszul.


Azért is merült fel bennem a kérdés, mert egy nem orvos, hanem ápoló (vagyis asszisztens a rendelőben) lány azóta beszél velem normális hangnemben, amióta tegezem. Azóta kedves. Soha nem mertem volna magamtól tegezni, mivel eü. dolgozó, és tisztelet jár, pedig talán fiatalabb is nálam, de hallottam, hogy sorban letegezik a hasonló korúak. Ezért megpróbáltam, és azóta nem bunkó velem. :D De persze ő nem orvos. Csak én attól még tiszteletet kívántam adni, de nem jött be neki. Ilyen is van.

2011. aug. 19. 22:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszönöm a válaszod, de 17 évesen én se tegeztem le senkit. Huszonéveseknek szólt a kérdés. A boltban pedig furán nézne rám a 16 éves diák eladó, ha magáznám. Ő is letegez. Én csak a diák eladókat szoktam tegezni, másokat nem (kivéve az említett eü. dolgozó lányt), de akkor ezek szerint jobban is tettem! :)
2011. aug. 19. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:
17l vagyok. Bocsi, hogy válaszoltam :P. Későn vettem észre...
2011. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvost, ügyvédet, főnököt csak az ő kérésére tegezek, első alkalommal semmiképp sem.
2011. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem baj, hogy 17 évesen is válaszoltál, köszönöm szépen. Csak nem ugyanaz a helyzet. :)


Tényleg, ügyvédnél is volt hasonló helyzet lakásvásárláskor. Pár évvel volt idősebb, de nem mertem letegezni, és nem is ajánlotta fel.

2011. aug. 29. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!