Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki ha nem adtam borravalót...

Ciki ha nem adtam borravalót a pizza futárnak? Ti szoktatok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 23:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Na, azért álljunk már meg egy percre.

Banki alkalmazott 2x-3x annyit keres, mint a pizzafutár - hát persze, csakhogy 1: pizzafutár bárki lehet, semmi szakma nem kell hozzá 2: a banki alkalmazott munkaköre sokkal felelősségteljesebb.

Min idegesítenéd fel magad jobban, ha a pizzafutár véletlen elejtené a pizzádat az ajtóban, és visszamenne másikért, vagy ha befektetőként félreutalnák a 10millió forintodat, amit sose látsz többet?

2011. aug. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 hollófernyiges ***** válasza:
38%
Nem ciki, csak ugyanonnan ne rendelj többet ha nem akarod hogy ráköpjenek a pizzádra :)
2011. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Sosem szoktam borravalót adni... Még nem is köptek a pizzámra.
2011. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ez szerint elég smucig vagyok:D De akkor sem fogok adni neki,mert elvileg már kifizettem a pizzát ami így sem olcsó.Nincs felesleges 200-300Ft-om ilyenekre.Akkor inkább veszek valami mást belőle.Nekem sem ad senki csak úgy plusz pénzt.Különben is örüljenek neki,hogy rendeltem.
2011. aug. 19. 20:15
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan!
2011. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Illik adni 2-300 ft-ot, rendelés értékétől függően.
2012. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ilyenkor gondolj arra, hogy az az oda nem adott 100-200 Ft megmarad neked, és mondjuk lesz pénzed rágóra vészhelyzetben így nem lesz büdös a szád, pl. randi előtt. :D
2015. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Nem nagyon. Mikor kezdetekben rendeltem próbáltam adni de többször nem kérték.Ráadásul egyszer-kétszer be is szivattak és nem a borravalótól függött mert adtam. Most sem vagyok annyira elégedett a kiszolgálással, majdnem mindig letelik az egy óra vagy már letelt ,sótlan a krumpli, 4.-en lakok és a futár lusta volt többször felhozni. Aztán leszoktam róla és kb 10 Ft-ot adok mert minden pont 90 Ft-ra jön ki. Lehet bunkó vagyok de pont lesza.rom más munkahelyeken sem jár borravaló nem is tartom jó dolognak különben. Ha valaki nem elégedett a munkájával akkor meg váltson melót.Tanuljon pl. Jöjjön el a szakomra amit gyűlölök de el kell végezni hogy ne fizessem ki a féléveket.Nem csak az ételfutárnak járna plusz pénz vagy akkor szerintem úgy lenne igazságos hogy senkinek nem jár, ráadásul mint mindennel ezzel is vannak visszaélések. Azért élnek a futárok a borravalóból mert a főnök tud arra alapozni és nem fizet. Én rendelek valamit kifizetem az árát akkor ne én tartsam el a futárt hanem a főnöke.Félreértés ne essék nem azzal van bajom hogy egy két százast illene adni, hanem azzal hogy nekem senki ne mondja, hogy nekem mindig rá kéne a kajámra fizetni mert illik. Ez mindenki egyéni döntési joga. Aki ad úriember aki nem ad az meg nem kell hogy rosszul érezze magát miatta.Ha én vagyok a vendég akkor hozzám alkalmazkodjanak ne pedig fordítva. Nekem ki adott plusz pénzt bármire a szüleimen kívül valaha? Senki.Amennyiben elégedett leszek a kiszolgálással és olyan kedvem van adok ha meg nem nem adok ilyen egyszerű.
2016. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 t-34 válasza:
100%
Istenem mennyi hülye van itt. Miaz hogy kell? Meg miaz hogy ha már kihozza a pizzát ez egy szolgáltatás basszus. A tűzoltóknak szerinted ad valaki borravalót ha valakit megment? Nem. Aki egész nap sōpōr az utcán az kap borravalót? Nem. Szóval nekem senki ne mondja hogy mert ez jár. Mert nem jár. És ha nem tetszik neki hogy nem kap keressen más munkát. Mert a legtöbb helyen ahonnan rendelek aranyárban vannak. Én kizárólag akkor adok ha nagyon gyorsan kiér. Máskülönben mindenkinek "járna" a borravaló aki végzi a munkáját...
2017. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!