Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illemtan: ajándék cipelése?

Illemtan: ajándék cipelése?

Figyelt kérdés

Egy feltételezett helyzet.

A férfi és a nő (nem túl régi ismerősök) együtt mennek valahová. A férfi ajándékot visz a nőnek. Az ajándékot akár órákig sem lesz hová letenni, vinni kell. Ki cipelje az ajándékot?

Ha valami könnyű dolog, mondjuk, 10 deka, akkor egyértelműen a nő.

Ha valami nőietlenül nehéz (nem pont hangversenyzongora, de nehéz dolog), akkor a férfinek illik felajánlani, hogy majd cipeli. (Ha már olyan hülye volt, hogy ajándékot hozott.)

Na de hol van ez a határ, ahol a férfinek illik felajánlani a cipelést, és a nőnek illik elfogadni a felajánlott segítséget? (Mert szerintem a kettő sem esik egybe.)

Fél kiló? Egy kiló? Öt kiló? (Nem extra terjedelmű tárgy, mert az tovább bonyolítja a helyzetet.)


2011. aug. 28. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan 1472,5 gramm a határ. Vagy ha kényelmetlenséget jelent a nőnek vinni, akkor annyi amennyi.
2011. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát inkább kis akármit vegyen a csávó, szerintem nem akarja cipelni senki. Ja és ha nő lennék akkor hangversenyzongora vagy semmi;).
2011. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ballagáskor már a virágcsokrok alatt majd leszakadt a karom, szóval szerintem 1kg felett már illik felajánlani a férfinak a "cipekedést". A nő meg majd elfogadja, ha megfájdul a keze :)
2011. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Párom rendszeresen meglep, akár utazás közben is. Pl. nyaraláson városnézés közben ha vesz nekem valamit, mindig megkérdi, hogy vigye-e, vagy én akarom fogni?

Szerintem ez így illedelmes.

2011. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a ferfi tudna az illemet, uriember lenne, akkor nem adna/hozna orakkal elobb az ajandekot, foleg hogy nem tudnak vele mit tenni. Megvarna a kello pillanatot az ajandekadasra.
2011. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kérdés konkrétan arra irányult, hogy hol van a súlyhatár.

A találkozás és ajándékozás feltételes, alapvetően vicces ötlet, két olyan személy részvételével, akik személyesen eddig még soha nem találkoztak, és talán soha nem is fognak többet.

2011. aug. 31. 08:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Vicces kerdes. Hogy tudnad meghatarozni a sulyhatart, miert is akarnad?
2011. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!