Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bemutatkozásnál ki kezdeményez...

Bemutatkozásnál ki kezdeményezheti a kézfogást a fiatalabb, vagy az idősebb? Hogy illik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az idősebb, illetve a nő.
2011. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ha nem nyújtja a kezét?
2011. szept. 4. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor nincs kézfogás. Hacsak nem vagytok korban közel.

De vannak helyzetek amikor én sem nyújtom a kezem (nő vagyok)

2011. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztán láss: a bemutatkozás nem azt jelenti, hogy megmondom a nevemet és kezet fogok !!

Azt jelenti, hogy kölcsönösen megmondjuk a nevünket, esetleg biccentünk, mondunk egy pár kedves, üdvözlő szót. A kézfogás nem (feltétlenül) tartozik ide.

Lehet persze itt is kezet fogni, mint akárhol máshol is, más alkalommal. A kézfogás egy bizalmasabb üdvözlési forma és sok mindentől függ, neveléstől, népek szokásaitól, egyesek kultúrkörnyezetétől.

Pl. az angolok egyáltalán nem szoktak kezet fogni (újabban csak a diplomaták, mert ezt szokták filmezni és mutatós). Mások szeretik egymás kezét szorongatni. Az osztrákok (és sokan mások a "volt" birodalomban) a nőknek nem fogják meg a kezét, hanem kezet csókolnak - ennek is megvannak a maga szabályai.

Érdemes egy illemtankönyvet beszerezni, mert élvezetesebb, mint egy regény és még rengeteget tanulunk belőle.

2011. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha nyújtja a kezét, akkor ő mondja először a nevét?
2011. szept. 6. 11:23
 6/8 A kérdező kommentje:

És ha nem nyújtja, akkor csak köszönök, és mondom a nevem?

pl. Jó napot kívánok, xy vagyok?

2011. szept. 6. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem annak kell először a kezét nyújtani,aki először mondja a nevét.Pl ha azt mondod,helló,X.y vagyok,akkor ezzel együtt nyújtod a kezed is ha akarod,de ha ő mutatkozik be előbb,az ő dolga h most mit csinál.Szerintem nincs ebben semmi bunkóság,ha valaki nem akar kezet fogni.Én pl utálok,meg azt is ha puszit adnak megölelnek,stb.Egyszerűen utálom ha hozzámérnek :/
2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

előttem író nincs igazad.


A fiatalabb, férfi, rangban lejjebb álló mutatkozik be, illetve mutatják be.


Az idősebb, vagy nő, vagy magasabb rangban álló (pl. főnök) foadja, és ő nyújt kezet.


Irtó ciki, amikor a tanoncok nyújtogatják a mancsukat a mesternek. :((((

2011. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!