Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bemutatkozásnál letegez...

Ha bemutatkozásnál letegez egy idősebb nő, akkor nekem is tegeznem kéne?

Figyelt kérdés
Én 24/f vagyok, a hölgy olyan 50 körüli.
2010. aug. 22. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

elvileg nem, csak ha kifejezetten felkínálja

de nem éppen udvarias a részéről, hogy egy ilyen korú ffit csak úgy letegez

ha visszategeznéd, lehet észrevenné magát

vagy még ő lenne vérig sértve :)

2010. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ,hogy ismeri-e az illemszabályokat! Ha egy felnőtt (bármilyen korú) letegez egy másik felnőttet,te pedig már az vagy,akkor automatikusan engedélyezi a visszategezést.

Más eset,ha régről ismeri az illetőt.

2010. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szituációfüggő. Lehet, hogy számára természetes a csendőrpertu, de az is lehet, hogy a magázással sértenéd meg. Mindkettőre számos példát találni. Általában a legjobb, ha megkérdezed tőle, hogy szeretné. Ha csak nem egyértelmű a szituáció.
2010. aug. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Miután korban bőven a lánya lehetnél, és bemutatkozásra (tehát első találkozás!) kérdezted, nincs semmiféle ettől meg attól függ. Nem illik letegezni, hogy később mi lesz, az már más kérdés...
2010. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

00:51 A fia. Nem a lánya. :-)


Kérdező: Én ilyen esetekben maradok a magázódásnál, ha ennyivel idősebb tőlem az illető.

Az más kérdés, hogy engem is zavar, hogy ő letegezett én meg magázhatom továbbra is. Vagy eleve miért tegezett le, olyan megalázó tud lenni néha az ilyesmi.


Szerintem inkább ne tegezd le. Ha magázod és az őt zavarja úgyis fogja mondani, akkor már tegezheted.

2010. aug. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
A második válasz a tökéletes, csak megismételni tudom. Felnőtt emberek vagytok, ha egy felnőtt, aki nem öreg, (kb 70-en felül tegezhet egyoldalúan)letegez egy fiatalabbat, az önmagában azt jelenti, hogy tegezz vissza. Ha nem tegezed, megsértődik, hogy öregnek tartod. Felnőtt, egyenrangú, dolgozó ember vagy!
2010. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy vagyok vele hogy a max 20 évvel idősebbeket tegezem, ezek alól kivételek a tanárok, orvosok (ha a munkájuk kapcsán ismerem őket) és azok akiknek olyan idős a gyerekül mint én, vagy majdnem olyan idős.

PL: Apám egyik barátjának a felesége 20 évvel idősebb nálam de nem tegezem le, mert a lánya csak 1 évvel fiatalabb nálam szal anyám lehetne a nő. Akit gyerekkorom óta ismerek és úgy tanították a szüleim hogy magázzam azt magázom még akkor is ha csak 15 évvel idősebb.

2010. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Udvariatlan volt a hölgytől, hogy letegezett Téged, de ő valószínűleg nincs tudatában ennek. Én 33 éves nő vagyok, velem is gyakran történik ilyesmi és irritáló tud lenni, főleg úgy, hogy gyakran párosul hozzá lekezelő, lenéző stílus is. Nem tudok határozott választ adni a kérdésedre a visszategezést illetően, mert a LEtegezés egy bizonytalan helyzetet teremtett. Nem tudni, hogy az illető ilyen esetben akarja-e hogy Te is tegezd (tehát a tegeződés felajánlása történt -e ráutaló magatartással) vagy elvárja azt, hogy egyoldalúan magázd őt a továbbiakban. Az utóbbi egy buta szokás, de nem várhatja el senki a másiktól. Te egy vele egyenrangú fél vagy. Ha zavar a cselédpertu, akkor mindig közöld ezt a másik emberrel udvariasan. Ha megvan az érzelmi intelligenciája és általánosságban tiszteli az embertársait, akkor megérti. Ha nem, akkor pedig inkább kerüld el az illetőt.
2012. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jóval idősebb nálam és hivatalos viszonyban állunk, akkor az én ilyen letegezőket elkezdem "tetszikezni", végülis a letegezéssel ő kategorizálta magát bácsinak/néninek.
2020. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem is illetlen volt arról a hölgy részéről hogy csak úgy letegezett egy szinte már felnőtt férfit. Most hiába lehetnél a fia kérdező akkor sem illett volna neki. Én 26 éves nő vagyok és velem is sokszor megesik hogy letegeznek a tök idegen idősek ami legtöbbször a munkahelyemen történik meg. Fürdőben dolgozok gyógymasszőrként és a vendégek akik még amikor elsőnek is jönnek hozzám néha-néha előfordul hogy csak úgy letegeznek akár nénike akár bácsika, ami persze engem is irritál hogy úgy érzik megtehetik hogy letegezzenek csak úgy bárkit is kortól és nemtől függetlenül csak azért mert már idősek.
2022. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!