Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csinálom ezt bemutatkozá...

Miért csinálom ezt bemutatkozásnál?

Figyelt kérdés
Mikor valakivel megismerkedek, szokásos: kézfogás-megmondom a nevem, de két gondom is van, először is nagyon koncentrálok a saját nevemre, ezért nem hallom meg a partner nevét,aztán meg olyan ciki visszakérdezni:( a másik hogy a nevemet két féle képpen lehet becézni és én mindig azt a változatot mondom amit nem is használok és nem is reagálok nagyon rá ha valaki így hív, de én mégis ezt mondom ki tudja miért... már tisztára idegesít.
2011. ápr. 12. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

:) Jó kérdés. De ha már felismerted a problámát, tudod is orvosolni. A saját nevedre nem kell annyit koncentrálni, most próbáld meg azt, hogy inkább az illető nevére koncentrálsz. Egyáltalán nem ciki visszakérdezni amúgy. Én azt szoktam mondani, ha nem hallom meg, vagy nem hallom jól, hogy "Elnézést, még egyszer, mi a neve? Zoltán, igen, rendben van".


Azt a nevedet meg én se tudom miért mondod, amit nem is használsz.

2011. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát bemutatkozásnál is van " szabály", hogy ki mondja először, így érthető a másik neve, nem egyszerre mondjátok, amugy megkérdezni nem ciki, üsd el egy viccel, hogy olyan feledékeny vagy ma, vagy ilyesmi és megkérdezed még egyszer.

De hogy miért a másik neved mondod, nem tudom, de aranyos :)

Gyakorolj rá, hogy a jobban használtat mondd.

2011. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ciki visszakérdezni! Az átlagember zavarban van ilyen bemutatkozásoknál, de gondolj arra, hogy ő is csak egy ember.
2011. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bemutatkozásnál tízből nyolcszor bennem sem marad meg az illető neve, nem ciki visszakérdezni ha nem is rögtön akkor, de picivel később.

Arra pedig nem tudok mit mondani, hogy miért úgy hívatod magad, amire nem hallgatsz...

2011. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hehe :P

énse emlékszek mindig a másik nevére

sőt,volt már olyan (nem is rég) hogy a nővérem elhozta bemutatni az új pasiját,kézfogás,mondta a nevét,én meg közbe (mivel tudtam hogy testépítő) elkezdtem bámulni a bicepszét és közbe észrevettem hogy ott néznek meg minden,mondom ja télleg az én nevem :P erre hirtelen nem jutott eszembe a saját nevem XDDD

és így elkezdtem dadogni,mert nem tudtam hogy az igazi nevemet mondjam,amit amúgy utáok,vagy a becenevemet ahogy mindenki szólít :D

erre kimondtam,és még tesóm is megjegyezte hogy Jó sokat gondolkodtál a saját neveden :P

13L

2011. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!