Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hogy illik viselke...

Szerintetek hogy illik viselkedni egy vendégnek az otthonomban? A vendégnek mindent joga van kivenni vagy elkérni a hűtőből és nekem kötelességem odaadni?

Figyelt kérdés

Konkrétabban a párom barátja is itt volt nálunk nekem pedig bulizós vendégségem volt,de külön voltunk!Az én társaságomnak bevásároltunk és nem akartunk adni a párom barátjának abból amit kifejezetten a bulira vettünk erre ő kiszolgálta magát!


Másik alkalommal ténylegesen az én vendégem volt,akkor kiraktam egy csomó mindent kínálni az asztalra,de neki az kellett ami a hűtőben volt.


Tényleg én vagyok az illetlen vagy jól látom,hogy ő az?

Mit követel meg a vendégjog,hogyan illik viselkedni?


2011. szept. 6. 10:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ő az illetlen.
2011. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy milyen viszonyban vagytok. Ha azt mondtad neki, hogy érezze magát otthon, akkor szinte mindent csinálhat. Persze ebbe beletartozik az evés utáni mosogatás is.
2011. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát a fene tudja. Esete válogatja. Mi épp a múlt hét végén voltunk a férjemmel vendégségben két napra egy nálam jóval idősebb barátnőmnél, aki mindjárt azzal kezdte, hogy megmutatta mi hol van, hol van a hűtő és a spájz. Természetesen kiszolgált minket, főzött ránk, de azért azt nem várta el, hogy kérvényt nyújtsak be, ha egy pohár tejet meg akarok inni a hűtőből, és én sem vártam el, hogy folyton ugráljon.
2011. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az illető egy paraszt,én nem engedném be többet a lakásba,vagy elmennék otthonról,ha jön.
2011. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez függ attól is, hogy milyen mély, milyen közeli a barátság.

Távolabbi ismeretségnél megvárom, hogy mivel kínálnak, közelebbi barátságban kérek, ha szeretnék valamit. Egyetlen olyan barátnőm van, akinél simán be szoktam nyúlni a hűtőbe, ha kell valami, de hozzájuk általában több napra megyek, és tényleg úgy, mintha otthon lennék.

2011. szept. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Bár én vendégként sosem nyúlkálok bele más hűtőjébe,és nem válogatok,de nem is csinálnék vendégváróként olyat hogy csak az én barátaimnak adok kaját,piát,és leszarom hogy a párom egyetlen egy vendége mit eszik.1 tányérral több vagy kevesebb nem mindegy???
2011. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Vendég vagy barát legyen akárki az én hűtőmbe nem nyúlkálna mert elküldeném a p*csába,,már bocs.Főleg ne követelőzőn.

Honnan veszi a bátorságot?

2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Vannak neveletlen emberek, az én hutomet is sokszor csakugy kinyitjàk, hogy mi van benne. En soha nem tudnàm ezt tenni. Csak sajnos az ember meglepetésében szolni sem tud.
2011. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy olyan barátnőm van, aki bármikor nyúlkálhat a hűtőben nem zavar. Ez oda-vissza működik és még sosem volt gond belőle. Azt én is kifejezetten rosszul élem meg, ha kipakolok mindent amit a vendéglátásra szántam és megkérdezik, hogy esetleg egy kis ez-az nincs-e még. Persze nem olyanra gondolok, hogy sültkrumplit esznek és kérnek ketchupot mellé, hanem mondjuk kiraktam almalevet, colát, ásványvizet, de ő juszt is narancslevet akar inkább inni.
2011. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tuskó.
2011. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!