Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van a neten online könyvelő?...

Van a neten online könyvelő? Otthonomban egy kis mosodát szeretnék nyitni. Tudom, hogy kell ügyfélkapu, meg könyvelő is, de most nem szeretnék azért pénzt költeni, hogy megkérdezzek egy könyvelőt.

Figyelt kérdés
hogy mennyi járulékot kellene magam után fizetni havonta.Ezt most még csak főállásom mellett,és még az egyik kolléganőmmel csinálnánk,ja és neki is kell járulékot fizetnie,és mennyit?Szóval azért keresem a legolcsóbb megoldást a kérdésemre,mert ha mégse tudom összehozni,akkor ne bukjak amúgy is kevés pénzemből.Segít valaki?
2011. aug. 8. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Az online könyvelők drágábbak szrintem mint a nem online könyvelők. És lehet hogy most nincs pénzed de akkor számolj azzal, hogy majd az apehra legyen. A járulék nagyban függ egyébként attól, hogy pontosan milyen is a főállásod? mi a vállalkozási forma és a többi... Tehát csak így elég nehzé. általánosságban elmondható, hogy ha van főállásod, és tagként funkcionálsz ebben a vállalkozásban, akkor neked nem kell járulékot fizetni. a kolleganődnek is van főállása értelmezésemben, tehát ha ő is tag, (kft-ben) akkor neki sem kell fizetni, és személyes közreműködési kötelezettsége fennáll. Ezt viszont a társasági szerződésben deklarálni nem javaslom, mert annak a módositása macerás. A társ szerződés elkészítése után erről taggyülési határozat kell készüljék. Nagyjából ennyi amit igy el tudok mondani könyvelőként neked.
2011. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Van céges online könyvelés és az okosság hogy a szolgáltatásaival együtt (ingyen autópályamatrica stb) ingyen van a könyvelés, kezdő vállalkozásnak hatalmas segítség, mi is így csináljuk (ja és teljes Apeh ügyintézés van mellé, 2 éve nem is láttam az Apeh ajtót).
2011. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!