Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lenne nekem mindenáron...

Miért lenne nekem mindenáron kötelességem segíteni neki?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok.Anyának van egy barátnője,akik 4 éve költöztek ide a faluba 3 házzal arrébb(a mi házunktól számolva).Azóta ismerem őket,mióta ideköltöztek.Régen nagyon jól elvoltam ezzel a nővel(28 éves),van egy kislánya(6 éves).Sokat át is jártam hozzájuk,aztán annyira megszerettük egymást,hogy szinte a második lányaként kezelt.Ez volt az első 2,5 évben.Az utána való időszakban megismerte a környék lakóit,más barátnői is lettek,azoknak pedig voltak gyerekeik,azok is átjártak hozzá.Akkor én is még néha ott voltam,megutáltam a helyzetet,mert el lettem hanyagolva.Most pedig fél éve rájöttem,hogy nem hanyagolt el,csak én láttam úgy.De ettől függetlenül még egyszer nem akarom soha átélni többet azt az érzést.Tegnap nem írt vissza Facebookon,akkor pedig direkt kedvesen írtam rá,hogy mi a helyzet vele.A férje külföldön dolgozik,és nem rég itthon volt 8 napra.Akkor kétszer is átjöttek,mikor elment a férj,azután pedig nem is jöttek ide,hiába ment oda anya kétszer is.Ma meg rám írt ez a nő,hogy menjek át hozzájuk.Azt mondtam,hogy nem megyek,mert fáj a hasam(menstruálok).Régebben szívesen segítettem neki,mert mindig írt,sokat beszélgettünk,mindent tud rólam,tényleg mindent.Most meg,mikor tegnap nem írt vissza,akkor ott voltak nála az egyik barátnőjének a gyerekei.Na érdekes,azok ott is aludhatnak,bármi,de persze engem hívna segíteni.Én meg nem vagyok az a típus,aki engedi,hogy kihasználják.Megírtam neki,hogy a kapcsolatunk kicsit megváltozott,mióta elhanyagoltuk egymást.Erre annyit kaptam válaszul,de szó szerint így:

"haggyááá békén : D".. ha kell,bemásolom a Facebook beszélgetést,de komolyan ezt írta.Pedig nem bunkóztam.

Nekem van igazam,vagy neki?


2011. júl. 23. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Bazzeg úgy teszel mintha neki csak rád lenne ideje ! Ő felnőtt mit barátkozzon veled ? Inkább anyuddal kéne neki barátkozni és szerintem elég gáz hogy ezt írtad neki !
2011. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt a haggyá béként,azt ő írta:DD
2011. júl. 23. 17:12
 3/10 A kérdező kommentje:
És csodálom,hogy ilyenkor tud írni.:)
2011. júl. 23. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit írsz nagyon gyerekes! :D Ne haragudj nem bántásból mondom. Ő egy felnőtt, aki kedves volt veled, gyerekkel, de nem volt a barátnőd, v ilyesmi. Mostmár nem vagy gyerek így nyilván más a kapcsolatotok is, viszont már elég nagy vagy hozzá h segíts neki. Ha nem akarsz ne segíts, ha akarsz, akkor igen. A haggyá má, meg azért volt, mert ő is abszurdnak tartja a helyzetet, de nem hiszem h bántásból mondta vna.
2011. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, kamaszlányka. Nekem az jön le, hogy barátságos, és szereti a gyerekeket, embereket. Azok a más gyerekek biztosan más korúak voltak. A segítséget úgy látom (innen), hogy valamit együtt csináltok, így van? Közben beszélgettek.

Ne orrolj rá, szerintem nagyon rendes csaj lehet.

2011. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"A segítséget úgy látom (innen), hogy valamit együtt csináltok, így van? Közben beszélgettek.

Ne orrolj rá, szerintem nagyon rendes csaj lehet."

*

Egyébként nagyon rendes lenne,ha nem mindenből csak a hasznot húzná mindig,és szívesen segítenék is neki,ha nem lett volna velem akkor bunkó,mikor mások ott voltak,pedig oka sem volt rá.Nem csinálunk együtt semmit,csak akkor kellek neki,meg anya is,mikor valami gondjai,problémái vannak.

2011. júl. 23. 17:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg sokat példálózgatott másnak a gyerekével,hogy ő ezt tudja,meg azt tudja.Úgy beszélt velem néha,mint a kutyájával,meg mint valami hülyével.
2011. júl. 23. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem várhatod el hogy a környékbeli barátjait, barátnőit félretegye és csk te légy neki a világ.
2011. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem is azt vártam.:) hanem csak azt,hogy ne próbáljon meg kihasználni meg oktalanul ne bunkózzon.. :( én sem tettem ilyeneket vele.
2011. júl. 23. 17:48
 10/10 A kérdező kommentje:
És még most ő beszél,hogy nem vagyok olyan vele,mint régen voltam.Most nem járkálok át annak reményében,hogy talán szeret.Tudom,hogy nem:D.. kihasznált..ennyi.Anyát lehet kihasználni..de engem nem.
2011. júl. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!