Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönnöm a...

Hogyan illik köszönnöm a fogorvosnőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves fiu vagyok. Nemsoká megyek fogorvoshoz. A fogorvosom kb. 55-60 éves lehet, és nő. Csókolommal köszönhetek-e vagy inkább csak kívánjak jó napot?


Azt még érdemes tudni, hogy már elég régen voltam nála, de emlékeim szerint fiatalos/modern a szellemisége. Tehát ezt elsősorban a humorérzéke alapján gondolom.


2011. szept. 7. 09:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%
felesleges vitázni, de ha nekem jónapottal köszöntök, meg lesz a véleményem rólatok, ahogy sok értelmesebb nőtársamnak is
2011. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%
11:26: te hány éves vagy, ha meg nem sértelek? Kezét csókolommal még életemben nem hallottam senkit köszönni, kivéve Jávor Pál filmjeit.
2011. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Hogy könnyebb legyen azoknak, akik nem érzik a különbséget: bunkó, műveletlen jónapottal köszön. Az "elvtársak" is így köszöntek a munkás-paraszt szövetség dolgozóinak. Európa ezen részén művelt ember kezeit csókolommal köszön egy hölgynek.
2011. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

11:29

> Kezét csókolommal még életemben nem hallottam senkit köszönni


Hát szomorú, hogy csak olyan körökben forgolódsz. Olyan is van, aki naponta lát gyilkosságot. Neki az a normális.

2011. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

"Kezét csókolommal még életemben nem hallottam senkit köszönni, kivéve Jávor Pál filmjeit."


Ez számodra nézve gáz.

2011. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak Neki, nekem is gáz. Könyörgöm! HALADJUNK MÁR A KORRAL!!!

Jó Napot Kívánok! a legtisztább. A kisgyerekek köszönjenek Csókolommal! a szomszéd néninek, ne mi, felnőtt emberek.

2011. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
33%

> a szomszéd néninek, ne mi, felnőtt emberek


Kár rossz tanácsot adni. Jobb, ha nem szólsz bele. A szocializmusnak vége, a párt által kiképzett paraszt származású főmérnökök és egyéb munkásőr-szerű hátramozdítóknak lejárt az ideje. Visszatérünk Európába, ne akadályozzatok !!

2011. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
"Ha nem bírjátok felfogni a különbséget a csókolom és a kezét csókolom között, akkor kár fáradozni..."
2011. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
63%

Ezt nem hiszem el! Hogy lehet még ebbe is belekeverni a politikát?

A Jó napot kívánok! egy udvarias köszönés, szinte minden helyzetben megfelelő (Kivétel ha két 20-25 alatti fiatal találkozik, talán akkor hülyén jön ki, de akkor sem minden esetben. Vagy ha nem illik a napszakhoz...). A Kezét csókolom-ot el tudom képzelni egy 40-50 fölötti férfitól, de ha fiatalabb lánynak/nőnek mondja, akkor akár nyomulásnak is tűnhet. Egy 22 éves srácnak nem kell kezétcsókolomoznia.

2011. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
33%

aki a koromat kérdezte, annak üzenem, hogy 25 éves vagyok, és igenis szoktak nekem "Kezét csókolom"-mal köszönni, még korombeli férfiak is, de csak olyanok, akiknek volt gyerekszobájuk...

nyilván nem azonos körökben mozgunk...

amúgy aki azt hiszi, hogy egy nőnek illik Jó napot KÍVÁNOK!-kal köszönni, az olvasson már bele egy illemkönyvbe...nem kell régibe, a mostaniakban is az én álláspontomat fogja találni

2011. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!