Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azok akik a mának élnek hogy...

Azok akik a mának élnek hogy tudják azt csinálni?

Figyelt kérdés
Attól félnek hogy nem lesz holnap, kihagynak valamit? Mi motivál benne?
2011. szept. 8. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Aki a mának él, nem hiszem, hogy fél valamitől, mint pl. hogy nem lesz holnap, csak szeretik megragadni a helyzet adta lehetőségeket. Alapjában véve nem rossz életfelfogás, mert az ember sokszor a múltjából táplálkozik, görcsösen hajt, hogy megalapozza a jövőjét, közben elfelejti átélni a jelent.
2011. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is görcsösen hajtok ezért nem élem át a jelent. A barátnőim azt mondják elpocsékolom a fiatalságomat. De én minél hamarabb úgy akarok élni mint még soha.
2011. szept. 8. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy képzeled el azt a "mint még soha" állapotot? kívánom, hogy érd el, de ne felejts örülni a mindennapi apróságoknak és éld meg a jelent is. A napok csak úgy eltelnek, miközben hajkurászunk valamit, ami lehet, hogy soha nem jön el. ha meg eljön nem vesszük észre, hogy eljött, mert rutinosan elsiklunk felette.
2011. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy végre ne kelljen azon gondolkozni hogy jövök ki a pénzből. Le tudjam rakni a jogsit részletre vehessek kocsit, el tudjak költözni. Ilyenek. Nem fényűző gazdagságra gondolok hanem olyanra ahol boldogan és nyugodtan tudnék élni, ahol félre tudok rakni egy kis pénzt erre arra.
2011. szept. 8. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:

"Én is görcsösen hajtok ezért nem élem át a jelent."


Erről egy keleti legenda jut eszembe, miszerint egy szerzetes tíz kalpán keresztül meditált, mégsem érte el a megvilágosodást. (Egy kalpa Brahma egy napjának fele (nappal/éjszaka) kb. négybillió földi év!) A tanítványai megkérdezték tőle, hogy miért nem? Azt felelte:

- Bizonyára azért, mert tíz kalpán át meditáltam.


Hát igen, a pénz... nem egyszerű dolog, ez igaz. Én is ebben a problémában vagyok. Megpróbálom nem hajkurászni, inkább tanulok, amíg megtehetem, és igyekszem a kis dolgokban meglátni az örömet. Nem mondom, hogy mindig egyszerű feladat, de amikor sikerül, az felemelő.


Anno én is gürcöltem a jogsiért (nem anyagilag, hanem erőfeszítéssel, mert nehezen ment, és sosem szerettem), és mikor kézbe kaptam, rájöttem, hogy jó, és akkor most? Most már legálisan szerencsétlenkedhetek a volán mögött? persze, azért nem bántam meg, hogy lett jogsim, még az is lehet, hogy egyszer autóba ülök. De, hogy akkor nem volt olyan fontos, mint ahogy elképzeltem, az biztos.

2011. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem se fontos a jogsi csak egyszerűbb lenne az életem, vannak munkák ahova feltétel a jogsi. Meg ha elmegyek pl: tescoba és venni akarok vmi nehezet vagy nagyot akkor jól jönne vagy amikor késésben vagyok reggel és ha kocsival mennék akkor időben beérnék.

Nem tudom hogy találhatnám meg az arany középutat. Nem akarok semmit sem feláldozni a jövőm érdekében pedig ha normálisan ki akarom élvezni a fiatalságomat akkor kénytelen leszek. Sokkal könnyebb lenne ha a szüleim meg tudnák adni nekem azt amire szükségem van.

2011. szept. 8. 17:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy hogy qrva magasról lesz@rja hogy mi lesz holnap. Ilyen egyszerű.
2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem is a jogsi miatt mondtam... csak amiatt, hogy vannak dolgok, amiket nem tudunk előre, vagy azt hisszük, az a jó. Én ezt hittem a jogsiról - de ez csak az én esetemben volt így.


"Nem tudom hogy találhatnám meg az arany középutat. Nem akarok semmit sem feláldozni a jövőm érdekében pedig ha normálisan ki akarom élvezni a fiatalságomat akkor kénytelen leszek."


Az áldozat sajnos nem megkerülhető, már abból adódóan sem, hogy a fiatalságod kiélvezése is áldozat, ha csak a jövőd érdekében cselekszel.

Valahol ott lehet az arany középút, hogy teszel is a jövőd érdekében, de fordítasz is időt magadra.

2011. szept. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

utolsó


Hát igen ez igaz csak nehéz főleg támogatás nélkül. Nem értem miért nem lehet az ember boldog mindig történnie kell valaminek.

2011. szept. 12. 15:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán azért történik mindig valami, hogy a boldogság ne a körülményektől függjön, hanem megtanuljuk azoktól függetlenül, minden helyzetben jól érezni magunkat.


Valahol ez a kérdésed lényege: a mának élés. Nem szűkölök vasárnap azért, mert másnap hétfő.

2011. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!