Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék többet megtudni a...

Szeretnék többet megtudni a zsidóságról, a zsidó vallásról, szokásokról. Hogyan értek el szinte mindent, amit csak kívántak?

Figyelt kérdés
Mi az a hanuka, a sabbath, a menóra, a tóra, milyen dolgokat érdemes még ismerni? Legyetek szívesek részletes választ adni.
2011. okt. 13. 10:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

zsido.hu

Google elsőnek adta ki, még nem böngésztem, de szerintem hasznos lehet.

2011. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tipikusan olyan kérdés, amire a google 5000x több dolgot tud kidobni, mint amit itt 10 válaszoló gyorsan bepötyög...
2011. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Az a tíz válaszoló a lényeget fogja írni, sajnos nincs időm órák hosszán át böngészni és olvasgatni. Néhány fontos információra lenne szükségem, vagy olyan fogalmakra, amiket konkrétan érdemes a google-be bepötyögni. Én azt a párat ismerem, amit leírtam, de gondolom ez csak a jéghegy csúcsa, van millió más. Művelődni szeretnék.
2011. okt. 13. 10:55
 4/45 anonim ***** válasza:
97%

pedig pl. a zsido.hu-n legalább hiteles cuccokat olvashatnál, mert itt 10 bepötyögöből legjobb esetben is legalább 6 lesz az, akinek igaziból gőze nincs az egészről, de azért pofázik, másik 3, aki ennek kapcsán előhozza a youtube-os deszegénypalesztinok videókat, amik megint hitelességben ott tartanak, mint az előző 6 válaszoló, csak még ráadásul nem is a kérdésről szól, és még ha jobb esetben kapsz is egy embert, aki még képben is lenne, de az meg el lesz azzal foglalva, hogy a másik 9 baromságaira reagáljon.


amúgy pont azokat a keresőszavakat (hanukka, sabbath, menóra, Tóra), amiket beírtál, a wikin is tök jól megvannak, sokkal összeszedettebben és pontosabban, mint ahogy itt megkapnád.


Hogy meg hogyan érték el az eredményeiket: kőkemény munkával, kitartással, és gyakran jó adag szerencsével. Megjegyzem, ha körbenézel a világban, akkor azt látod, hogy általában azok a csoportok, akik jól körülhatárolható kisebbségként élnek a helyi társadalomban, azok gyakran sikeresebbek, lásd a kínaiakat pl. Vietnam térségében (de egyébként mindenhol durván életképesek, bárhova is mennek), az örményeket a törököknél, a böszörményeket a muzulmánoknál, mondhatni ezekben a társadalmakban ők a "zsidók", hasonlóan is bántak velük általában.

2011. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. A zsidóellenességre csak annyit reagálnék, hogy nem vagyok pártatlan a dologban, viszont sok emberrel ellentétben kezd felnyílni a szemem. Engem is befolyásolt az internetes média, a társaságom stb., de én egyre inkább nem azt látom, hogy a zsidók vérben forgó szemekkel és habzó szájjal minden sarkon bénítják a gazdaságunkat.



Elítélem a korrupciót, a nemzetközi óriásvállalatokat, a mafiát, a szervezett bűnözést, egyszóval azokat az egyéneket - esetleg csoportosulásokat -, akik tényleg rátapadnak egy-egy (pl. a magyar) gazdaságra és addig szívják a vérét, míg hasonló helyzetbe nem kerül, mint mi. Itt viszont le is szögezném, hogy eddig én is zsidóztam eleget, most viszont úgy gondolom, hogy a magyarság a saját hibájából jutott el ide, mert kényelmes és tehetetlen. Mindenki mutogat a másikra, mindenki szidja a zsidókat, a politikusokat, a rendőröket, a parlamentet. Maximum 50.000 emberről van szó, de könyörgöm! A társadalmunk ~10 millió emberből áll. 50.000 okos 9.950.000 birkával áll szemben? Szerintem nevetséges. Ennyit a gyűlöletről. Szeretném megismerni a zsidó kultúrát, vallást, szokásokat. Aztán jön a többi vallás. Ha már foglalkozok a témával, legalább ne legyek idióta, műveletlen. Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 13. 13:42
 6/45 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


A zsidó vallás a Júdaizmus. Ennek is az alapja és kiindulópontja Izrael vallása, amelynek tanításait és történetét a Biblia ószövetségi irataiból ismerhetjük meg elsődlegesen. Izrael vallását mind a zsidóság és mind a kereszténység egyaránt a maga gyökerének értelmezi, azonban Jeruzsálem isz. 70-ben történt elpusztulása után a vallási élet fennmaradásának biztosítása érdekében a Javnei iskola vitte tovább és fejlesztette ki rabbik vezetésén alapuló zsinagógai vallást. A Judaizmus elsősorban a Tórára Mózes 5 könyvére épít ennek magyarázata a Talmud ami a Judaizmus alapja. Ha nagyon röviden szeretném összefoglalni ezt a vallást akor talán a 13 elvet említem meg, ami ennek az esszenciája:

1. Hit Istenben a Teremtőben

2. Hit Isten abszolút egyetlenségében

3. Hit Isten testetlenségében

4. Hit Isten Örökkévalóságában

5. Hit abban, hogy egyedül őt lehet imádni...

6. Hit a prófétákban és azok kinyilatkoztatásaiban

7. Hit Mózesben legnagyobb prófétában...

8. Hit a Tóra égi eredetében

9. Hit a Tóra megváltoztathatatlanságában

10. Hit Isten mindentudásában

11. Hit Isten ítéletében...

12. Hit a messiás eljövetelében

13. Hit a holtak feltámadásában


Üdv. Péter

2011. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
16%

Valamiért eltűnt a válaszom. Ez nem az első eset, más kérdéseknél is előfordult már. Míg egyes válaszok trágárak, és nem is a kérdéshez kapcsolódnak, azok megmaradnak, míg az enyém eltűnik. Tudom, hogy volt egy-két meredek esetem a moderátorokkal, de azért ennek nem kéne kihatnia minden válaszomra.


Tehát mivel eltűnt, így újra befirkantom. Mielőtt törölnék a válaszom, nézzék végig a filmet. 100%-ig a kérdéshez kapcsolódik, nem rasszista, nem antiszemita, és nem is gyűlölködő. Ezt a dokumentumfilm végén le is szögezi Ted, hogy ne gyűlölködjünk.


Tehát:


http://www.youtube.com/watch?v=vwIJQhQjcv8

2011. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
95%

Az a konyv, amit a filmben taglalnak, lehet, hogy valaki altal "Zsido enciklopedianak" van nevezve, de az egy antiszemita konyv.(A zsido szemt konyvek HRBERUL vannak irva, nem angolul.)

A szokasos technika alapjan keveri az igazsagot a hazugsaggal.

Tenyleg voltak farizeusok (egeszen masok mint az UjSzovetsegben szerepel), es voltak mas vallasi es politikai iranyzatok is. Es vitaztak is boven. De ezeknek a vitaknak a megertesehez ugy kene ismerni az akkori tortenelmi helyzetet, mint ahogy a mai magyar politikai partok MEGERTESEHEZ ismerni kell MO MAI tortenelmi helyzetet. Azt nem tudom, hogy a film keszitoi ismerik =e az akkori Izraelt, de ha igen, a filmbol ez nem latszik. Ez egy szemet propaganda film.

2011. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
27%

11:40


A felvétel szerint, és Ted Pike elmondása szerint egy zsinagóga könyvtárába ment és ottani könyvek alapján készült a film. Eddig mindenhol csak azt olvastam, hogy a magyar Talmud fordítás egy antiszemita hamisítvány. Most már a zsinagóga könyvtára is az. Furcsa világ ez. A film pedig csak bemutatja a zsidóság egy nem reklámozott oldalát, amit érdemes ismerni. Nincs gyűlölködés, nincs uszítás, ez csak egy dokumentumfilm. Persze könnyű előrántani az antiszemita kártyát, mert azzal el van intézve minden...

Továbbá nem kívánok ez ügyben reagálni, mert nem a film elemezése volt a kérdés. Mindenki eldöntheti magában, hogy mennyire hiteles.

2011. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
94%

"Mindenki eldöntheti magában, hogy mennyire hiteles.

"

Hat ez az, mindenki eldontheti - mi alapjan? A sajat tudasa alapjan? Hany olyan ember van ma MO-n, aki ismeri olyan melyen a zsido tortenelmet, de akar a vallast is, hogy atlathassa ennek a propagandanak a hazugsagait? Keves, ezert az emberek tobbsege nem a tudasa, hanem a mar meglevo beidegzett erzelmei alapjan fogja elhinni vagy nem elhinni ezeket a - fogalmazzunk enyhen - pontatlansagokat.

2011. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!