Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pofátlanságnak tartanátok, ha...

Pofátlanságnak tartanátok, ha rászólnék?

Figyelt kérdés
A múlt héten felültem a buszra, nagynehezen sikerült egy helyet találnom, amit érkezésemig a bels? helyen ül? hölgy kézitáskája foglalt el. Más hely már nem volt, így nem volt sok választási lehet?ségem. Nagyjából 30 perces az út hazáig, és az említett hölgy ebb?l 25 percet végig telefonált olyan hanger?n, hogy azt az egész busz hallotta. Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Nem mertem neki szólni, mert látszott rajta, hogy megenne, ha szóvá tenném a dolgot. Véleményem szerint buszon telefonálni alapból pofátlanság. 17 éves srác vagyok.
2011. szept. 27. 23:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Kár hogy nem szóltál neki. Én ilyekor is szoktam "jelezni" neki elég erős mozdulatokkal, hogy oda szeretnék beülni. Hát megnézném, ha beszólogatna emiatt valaki... :))


Legközelebb nyugodtan mondd neki jó hangosan, hogy "elnézést, beülhetnék oda?" nehogy már a nyúl vigye... :)


Amúgy az a pofátlanság ,amit ezek a nyanyák (tisztelet a ritka kivételnek) csinálnak, az, hogy te le szeretnél ülni a "táska helyére", és ezért szólnál neki, az nem pofátlanság, hanem természetes dolog.


Légy szíves, legközelebb alkalmazd a módszeremet! :)

2011. szept. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 greeen ***** válasza:
35%
A mobiltelefon azért mobil bazzeg hogy az ember ott telefonáljon ahol akar ill. ahol lehet!Úgyhogy jó nagy böszme lettél volna ha szólsz neki!Ezzel ellentétben neki sem lenne joga ahhoz,hogy mondja neked ,beszélj halkabban (ha beszélgettél volna) a haveroddal mert ő telefonál.Pofátlanság mondjuk gyógyszertárban,templomban,temetőben,Orvosi rendelőben így telefonálni de nehogy már megmond valakinek ,hogy ne telefonáljon a buszon!
2011. szept. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Második! A buszon telefonálni van joga (bár megjegyzem, ritka undortkeltő, mikor valaki úgy pofázik, hogy a fél busz őt hallgatja... vajon ezek nem tudják, hogy ha suttogna abba a nyomorult készülékbe, a másik akkor is hallaná?!), de ahhoz nincs joga, hogy a táskájával lefoglalja az egyszem üres széket, és emiatt valaki 30 percet áll a buszon. Pofám leszakadna, ha ilyet tennék. Nekem gyerekem van, és ha nincs más üres hely, akkor az ölembe veszem a gyereket, így szabadítok fel egy széket, és nem nézem, hogy az illető hány éves, aki felszáll... Ha egy 14 éves kamaszfiú száll fel, akkor is ölbe veszem a lányomat, hogy leüljön az a fiú, ha le akar ülni.
2011. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

A mobiltelefon pont nem azért van, hogy bárhol tudj ugatni, hanem hogy bárhol elérhető legyél, bele tudd böfögni, hogy "Klárikám, félóra múlva otthon leszek, de okvetlenül hívjál vissza, mert remek pletykám van a szomszéd legújabb gáláns kalandjáról!" és mindezt természetesen nem üvöltve, mert mások biztosan nem kíváncsiak erre.


Ami a táskát illeti, én odaálltam volna, hogy lassú fenékleeresztéssel jelezzem: ha el nem veszi onnan, hát ráülök.

2011. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Ez a fenékleeresztős nagyon nagyon tetszett! :)


De mivel belső ülésről volt szó a bevezetőben, így a fenékleeresztés előtt valahogy gondolom még át kellett volna hágni valahogy a nyanyán, hogy az ülésig jusson a feneke :)))

2011. szept. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Jó, végül is bárki bárhol pofázhat a mobilján nyugodtan, de lehetőleg MÁSOK ZAVARÁSA NÉLKÜL. Ha így nem tud, akkor jöhet a szöveg, hogy "Hívjál vissza tíz perc múlva, akkor leszállok a buszról". De hogy másokat üvöltve traktáljunk a magánéletünkkel 25 percen át.. nehari, de én ha buszvezető lennék, levágnám az összes ilyen értelmi fogyatékost a buszomról.
2011. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 greeen ***** válasza:
33%
ez más tészta de ő teljesen máshogy fogalmazta meg!
2011. szept. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az lehet, de mondjuk én így értelmeztem az ő fogalmazását is. Mármint hogy ő is úgy gondolta, hogy ha nem tud kellő hangerővel beszélni, akkor ne ordítson, hanem hívassa vissza magát.


De hogy visszakanyarodjunk a kérdéshez, kérdező, légyszí, máskor ne hagyd magad galuskának nézni, nyugodtan jelezd testbeszéddel, illetve egy rövid mondattal, hogy le szeretnél ülni.

2011. szept. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Tisztázni szeretnék valamit. Az illet? hölgy nem lehetett több 20 évesnél, nem azért írtam ezt a kifejezést :-)

Udvariasan megkérdeztem, hogy szabad-e a hely, kicsit húzta a száját, de aztán el vette onnan a kis retiküljét. Itt a hangsúly a telefonáláson van. Mellesleg ? hívta a személyt, akivel eszmecserét folytatott a nájki cip?r?l, meg az adidas pulcsiról, amit oly csekély összegért szerzett be. :-)

2011. szept. 28. 00:25
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Jaaa, hát így más egy kicsit. Én azt hittem (most megint végigolvasva is) hogy végig nem tudtál leülni, mert nem mertél beleszólni a telefonbeszélgetésébe, hogy vegye már el onnan a táskáját...


Szóval akkor az lett volna a kérdés, hogy szóljál-e rá, hogy halkabban telefonáljon? Hát persze nem illik... de volt rá példa, hogy én is felvettem a telefonomat (persze nem volt benne senki, és le is volt némítva) és én is "telefonáltam" kicsit hangosabban, hogy őt jól megzavarjam... egyszer volt ilyen, de vette a lapot az illető.

2011. szept. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!