Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A társadalmunkban nem elfogado...

A társadalmunkban nem elfogadott, ha egy férfi sír?

Figyelt kérdés
Azt gyengének, és puhánynak tartják.
2011. szept. 30. 20:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

19:57

Én 30 éves férfi vagyok:-)

Akkor mondjuk azt,hogy nem a média,hanem társadalmi elvárás,ami már az ősemberi hordáknál is megvolt.a helyzeten nem változtat,az emberi társadalom primitív módon működik.ez van.az idegen országban eltévedős példád egyébként nem túl találó,mert én sem ilyen jellegű esetekre gondoltam,hanem pl.halálesetre,közeli barát,hozzátartozó esetében,vagy pl.valakinek leég a háza,amiért egy életen keresztül dolgozott.és itt sem arról van szó,hogy siránkozással meg fognak oldódni a problémák,csak arról,hogy elsírja magát.szerintem aki ezt gyengeségnek veszi,és nem érti meg,legyen férfi vagy nő,az nyugodtan bekaphatja....és kész.

egyébként van igazság abban,amiket írsz.

"A férfinak férfinak kell lennie,akár akarja, akár nem, és divattól függetlenül a nő is ezt várja el tőle. Tudom, hogy a nők elélveznek a gondolattól, hogy érzékenynek látják a férfit, de ez valójában önzőség a részükről, anélkül, hogy tudnának róla. A nők azért várnak gyengédséget, mert ők maguk sebezhetőbbek, de egy férfi nem lehet az."

Nos,hogy ne legyek túl érzelgős,erre azt tudom mondani,hogy a nők.....-Nem írom ki,mert töröltetik.szóval olyan kettős elvárásaik vannak némely esetekben,hogy legszívesebben elküldeném őket a.....

Egyébként szerinted mikor nem önző egy nő?:-)

16:56

2011. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy síró férfit puhánynak tartanának, mert sír? Elmondok valamit: nem tudom melyik évben volt az a Forma1-es verseny, ahol Barichellónak át kellett adnia az első helyet Sumákernek /szándékosan írom így, mert sumákosság volt a dologban/. Szóval a feleségem nagy Forma1-es rajongó, és amikor látta, hogy Barichello sír, egyből a kedvence lett. Nem érdekes? Attól, hogy egy férfi kimutatja az érzelmeit, még férfi marad, nem lesz cseppet sem "érzékeny barom". A sírás nem szégyen, hanem egy olyan dolog, amitől az ember megkönnyebbül, persze aki még nem élte át, az meg sem értheti a másik, síró embert.
2011. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Nem tartom magam tul kemenynek es puhanynak sem,nem szeretem ha egy ferfi hisztizik,sirankozik vagy jajveszekel.De ha egy ferfi sir az nem lehet a gyengeseg jele.Kozeli hozzatartozo halalakor mindig sirok,a 7 eves dobermannom elpusztulasakor szinten sirtam,aztan ugy ereztem,hogy halalon kivul mas nem tudna megsiratni,....ez ev aprilisaban nyitott szivmuteten estem at(aortabillentyu es aortaprotezis),aztan egy honapja a szivsebesz tudatta velem,hogy a mitralis billentyu is megadta magat,ujabb nyitott szivmutetre van szukseg,...folytak a konnyeim megallithatatlanul.....45/f
2012. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"19:57

Én 30 éves férfi vagyok:-)

Akkor mondjuk azt,hogy nem a média,hanem társadalmi elvárás,ami már az ősemberi hordáknál is megvolt.a helyzeten nem változtat,az emberi társadalom primitív módon működik.ez van.az idegen országban eltévedős példád egyébként nem túl találó,mert én sem ilyen jellegű esetekre gondoltam,hanem pl.halálesetre,közeli barát,hozzátartozó esetében,vagy pl.valakinek leég a háza,amiért egy életen keresztül dolgozott.és itt sem arról van szó,hogy siránkozással meg fognak oldódni a problémák,csak arról,hogy elsírja magát."


Persze, ez egy más eset. Ilyenkor szerintem is teljesen természetes, hiszen mind emberek vagyunk. Én most kifejezetten a női fejekben élő tévhitekre gondoltam, nevezetesen arra, hogy szerintük valójában a férfiak is érzékenyek belül, csak félnek kimutatni, meg szerintük nekik is nagyon jót tenne, ha kibeszélnék a gondjaikat. Azért gondolják ezt, mert magukból indulnak ki. Végig se gondolják, hogy a valóságban ez úgy nézne ki, hogy ők lennének az elsők, akik elmenekülnek egy ilyen férfi elől, mert azt hinnék, b*zi lett.



"Nos,hogy ne legyek túl érzelgős,erre azt tudom mondani,hogy a nők.....-Nem írom ki,mert töröltetik.szóval olyan kettős elvárásaik vannak némely esetekben,hogy legszívesebben elküldeném őket a..... "


Ezzel is maximálisan egyetértek. Bár inkább azt mondanám, hogy ők maguk sem tudják, mit akarnak, vagy mi kell nekik. Mentségükre legyen mondva, őket is összezavarja a média és ez a rohadt feminizmus.


"Egyébként szerinted mikor nem önző egy nő?:-) "



Amikor gyereket szül, akit a saját testéből táplál és éveken keresztül eteti, pelenkázza, rendet rak utána, vigyáz rá és védelmezi az élete árán is.

2012. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Szerintem ez nem teljesen elfogadott, itt is volt aki azt mondta, "elpotyogtat egy pár könnyet és ezzel le van tudva egy pár evtizedre" Bár alapvetően azt gondolom, akár nő akár férfi az illető, az ilyesmit jobb otthon hagyni, azért megesik. Én bármilyen nemű emberben fontosnak tartom az erőt és az oñ kontrollt, de nem lenne szabad, hogy bárkit eliteljenek egy egészséges érzelmi reakcióért, ha már mosolyogni is normális.
2016. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!