Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csak az Erdélyieket...

Miért csak az Erdélyieket fogadják el magyaroknak?

Figyelt kérdés

Tudom, fura a kérdés, de megmagyarázom. Vajdasági vagyok, négy éve magyar állampolgár. Sokszor érzem azt, hogy ha a Trianoni határokról beszélnek, akkor csak Erdély a téma. Ha előadás van a határon kívüli magyarokról, nagy részben csak Erdélyről beszélnek. Illetve volt néhány eset, amikor szóba került a származás, és rögtön kérdezték, hogy ROMÁNIA melyik részéről származom. Ha pedig megmondtam, hogy Vajdasági magyar vagyok, úgy éreztem, hogy inkább néznek egy magyarul beszélő szerbnek, mint magyarnak.

Miért csak Erdéllyel foglalkoznak a magyarok? Mert nagyobb terület? Vagy mert valamivel gazdagabb?


2011. okt. 1. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért gondol mindenki Erdélyre,mert az a legvalószínübb,hogy onnan jön valaki, hiszen ott élnek a legtöbben.

Én nem gondolom,hogy egy felvidéki, vagy kárpátaljai, vagy vajdaságira másképp néznének mint az erdélyire. Lehet, hogy gyakran kérdezték meg tőled, hogy erdélyi vagy-e ésmost már túlérzékeny vagy rá.

2011. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Hm, jó kérdés. Lehet, hogy jobban előtérbe helyezik egyesek az erdélyieket, de azt azért ne gondold, hogy titeket, vagy a felvidékieket ne tartanának ugyanúgy magyarnak. Például a '44-es délvidéki mészárlások elég nagy nyilvánosságot kaptak nemrégiben.
2011. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én elfogadom a határon kívüli magyarokat, mindegy, honnan jöttek :) Tisztelni kell őket, mint én Téged :)
2011. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt Erdélyben él számszerűen a több magyar.

Másrészt a rendszerváltás óta Tőkés vezetésével állandóan háborognak a románok ellen. Ha Orbán elmegy uszítani hozzájuk, lesik minden szavát.

A vajdasági,felvidéki magyarokra ez a hőbörgés nem jellemző.

A sok ostoba pedig arra figyel,akinek a legnagyobb a hangja.

Személy szerint jobban szeretem a vajdaságiakat,mint az erdélyieket. Közülük nagyon kevés,aki nem önző és nem szemtelen. Legalábbis azok között,akik átköltöztek a környékünkre.

2011. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én minden Trianon miatt kinn rekedt magyar nemzetiségűt magyarnak tekintek, így Téged is!
2011. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én minden Trianon miatt kinn rekedt magyar nemzetiségűtmagyarnak tekintek, így Téged is!
2011. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2011-10-01 15:59 - Ne haragudj, de te nem vagy normális. Szemtelen? Most viccelsz...a szolgáid vagy mi a faszom? Mellesleg a székelyek maradtak meg mind összetételükben mind pedig identitásukban a leginkább magyarnak az elcsatolt területek magyarjai közül, annak ellenére, hogy a kommunista rezsim próbálta erőszakosan betelepíteni románokkal a területet.
2012. jan. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!