Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az életben MINDEN a PÉNZRŐL...

Az életben MINDEN a PÉNZRŐL szól. Jól van ez így?

Figyelt kérdés

Az ember bármit akarna csinálni, tanulni, szórakozni, mindig minden arról szól, hogy mennyi pénzed van.

A mozi pénzbe kerül, az étterem pénzbe kerül, az adót fizetni kell.

Jó, vannak ingyenes rendezvények, meg dolgok, de akkor is...

Komolyan.

Lehet élni INGYEN a mai világban?

Hogy soha semmiért sem kell egy árva forintot sem fizetni?

Ez mindig is így volt?

Régen is mindenért pénzt kértek?


2011. okt. 4. 20:08
1 2
 1/15 Phoney ***** válasza:
100%
Úgy érted, fognak-e mások ételt tenni a szádba, lakást a fejed fölé, vetítenek-e neked mozit miközben te semmit nem csinálsz? Nem, ilyen sose volt. Amikor nem volt pénz, akkor is dolgozni kellett, csak akkor nem pénzt adtak érte, hanem együtt fogyasztották el az emberek azt, amit együtt szereztek.
2011. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs jól, mert ma már a pénz szétzúzhatja a családi kapcsolatokat is, és az ember egész életét. Régebben a család és az életben maradás volt a legfontosabb, tehát volt egy kis házuk, földjük, állataik, és mindent megtermeltek maguknak ami kellett, most meg van ház, föld, állatok (igen, kutya macska), és bejárnak a városban, hogy a tescóban megvegyék azt amit meg is termelhetnének, mert az jobban megéri nekik. A rosszabb eset mikor nincs kajája, de megvette a márkás cipőt, mert azzal státuszt szerez magának. ma is vannak olyan törzsek ahol nincs fizető eszköz, elosztják egymás között amijük van, belőlük még nem halt ki az emberség.
2011. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az életben minden a pénzről szól? - Igen!

És jól van ez így? - Nem!

2011. okt. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet élni ingyen, de akkor nem a társadalmon belül :D Sajnos ilyen ez a mai kapitalista világ.
2011. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

A szolgáltatásokért és áruért fizetni kell. Nem tudom ez miért meglepő!?


A munkádért cserébe pénzt kapsz, amiből szolgáltatásokat vehetsz igénybe, árut vásárolsz és fizeted az adót. Az adó amit befizetsz, abból vannak az "ingyenes rendezvények", az oktatás, TB..stb.


És igen, minden a pénzről szól! Ez régen is így volt, és a jövőben is így lesz. És szerintem jó is van ez így. De persze ezt nem az ország gazdálkodására értem, csak úgy elméletileg. :)

2011. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Ez a legjobban működő rendszer, ha ennél lenne jobb, akkor nem ez alapján működnének a dolgok több ezer éve. A probléma ezzel az, hogy rosszul használják az emberek a rendszert. De hát ilyenek vagyunk mi emberek. Megteremtünk valami jót, amit utána nem tudunk rendeltetésszerűen használni, arra, amire eredetileg kitaláltuk.
2012. márc. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Én teljes mértékben a kapitalizmust támogatom , pénz nélkül semmire nem megy az ember.Hogyan lesz tető a fejed felett?Hogyan lesz autód?Hogyan kirándulsz?Ingyen?Nem.Semmi sincsen ingyen , mindenért küzdened kell.Akár egy szerelemért akár pedig a pénzedért.Az élet egy nagy küzdelem.Vállalkozóként megtanultam hogy soha nem szabad feladni.Küzdeni kell!Ez az élet.


Én nem származom gazdag családból , de tettem róla hogy ez megváltozzon.Most viszont jóval az átlag magyar életszínvonal felett élek és ezt mind én építettem fel magamnak , sok munkával és küzdelemmel , és büszke vagyok rá.

2012. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet INGYEN élni a mai világban"?

Kedves Kérdező! Ingyen élni (más megközelítésben:-): ingyenélni) soha, sehol nem lehetett (más kérdés, hogy jelenleg van embercsoport, amely részesül ebben a kétes privilégiumban, de most hagyjuk őket). Az emberek túlnyomó többségének teljesítményt kellett nyújtania a megkeresett pénzért. E tekintetben, tehát, nem változott semmi - hacsak nem az, hogy egy zavaros, neo-liberális átmeneti(?) korszak mérhetetlenül megkeményítette az életviszonyainkat. Ez a kor célzatosan azt sugallja, hogy minden egyről szól: a pénzről - pedig ez nem igaz.

Annyi pénzt feltétlenül meg kell próbálni (munkateljesítmény ellenében) megszerezni, amennyi az emberhez méltó lakhatáshoz, létfenntartáshoz feltétlenül kell. Manapság bizony ez sem könnyű - de ha már sikerült, az élet millió dologról "szól": emberi kapcsolatról, szerelemről, bárminek érzékeléséről, ami szép, és amit ingyen kapsz meg, ha körülnézel. Nem szükséges ehhez plazmatévé, legújabb okostelefon, kétemeletes villa, terepjáró - elég embernek lenni. Tudom, hogy sokan felhördülnek majd, de körülbelül annyi pénzzel, mint a békán a toll, tudok örülni annak, ami számít. Kívánom neked is.

2012. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincs jól ez így, de nem tudunk mit csinálni! El kell fogadni vagy kimenni az erdőbe remetének, de ott se tudsz mit enni mert még vadászni is tilos mert a vad az államé meg valami vadásztársaságé..Talán néhány természeti népnél még működik ez a pénztelenség nélküli élet.

Lehetne mondjuk cserekereskedelem ,de ez is csak vidéken valósul meg ,vagyis ez működik most is sok helyen ,pálinkáért termelt gyümölcsért csirkéért ,van ahol segítenek munkával vagy szomszédok csereberélnek terményt. De a közüzemi számlát meg a bolti árút nem tudod kecskével kifizetni csak ,ha pénzé teszed valami piacon.

Nekem nagy álmom egy teljesen önellátó ház, ahol se gáz se villany se víz nem kell kívülről és állatok növények tartásával kajára sincs gond. Viszont erre aztán tényleg sok-sok pénz kell :D

2012. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó , már létezik olyan ház amiről beszélsz.Napkollektor , napelem , geotermikus energia , hőszivattyú.A házban az áram , meleg víz , teljesen a természet adná neked ingyen.Csak egy ilyen rendszer kiépítése nagyon sokba kerülne.De milyen jó is lenne hogy nincs villany számla , fűtésszámla.Amerikában már léteznek ilyen épületek.
2012. márc. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!