Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönnél az alábbi...

Hogy köszönnél az alábbi esetekben?

Figyelt kérdés

Hogy köszönnél ha hajnali egy órakor a lépcsőházban találkoznál egy olyan lakóval akivel magázó viszonyban vagy? - Jó éjszakát? :D


Hogy köszönsz egy temetésen egy olyan embernek akivel magázó viszonyban vagy? - JÓ napot kívánok? (és itt a JÓ szón van a hangsúly, ugye hogy a fenébe lehetne egy nap jó, amikor temetés van...)


Talán még volt egy harmadik kreációm is, de nem jut eszembe, talán később hozzábiggyesztem.


Eszembe jutott az Üdvözlom szó, de ez inkább fogadtatáskor használatos, nemde? Ha pl. ajtót nyitok hajnali egykor, én mondhatom ezt, de az aki kopogott mit mond?


2011. okt. 14. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

1. Jóestét


2. Tiszteletem / Kezicsókolom

2011. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Áá, de a kezitcsókolom egy olyan fedezetnélküli régi köszönési mód. Én nőknek férfiaknak egyaránt Jó napot kívánokkal köszönök. De ugye ezt meg kell kerülni egy ilyen sajnálatos alkalom esetében.

No és hajnali 2-kor, 2:30-kor, 3-kor hogy köszönnél? Mikor váltanál Jó reggelt-re?

És hogy köszönnél ha tudod hogy az a szomszéd pl. villamosvezető és dolgozni indul. A Jó estét is fura, de biztos ez jönne ki hirtelen. :\

2011. okt. 14. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Aki pl. dolgozni indul éjszaka, annak jó munkát kívánnk :) A tiszteletem, üdvözlöm pedig tökéletes más alkalmakra.
2011. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bánomisén ***** válasza:

Akkor váltanék "jó reggelt"-re, amikor már pirkad. Amíg sötét van, szerintem működik a "jó estét". Esetleg az "Üdvözlöm", ezt is lehet köszönésképpen használni.


Aki meg éjjel bekopogtat és fölver a legédesebb álmomból, az meg jobb, ha csöndben marad ;-)

2011. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Alászolgálja

2. Részvétem

3. (bekopogós) Adjonisten, megjöttem.

2011. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az etikett biztos megmondja, hogyan kell váltani a jóreggelt jó estét pl, mert arra emlékszem hogy irja hogy este 6 után lehet köszöni jóestétet, előtte meg jónapot
2011. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!