Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennétek, ha egy család...

Evavagyok kérdése:

Mit tennétek, ha egy család érkezne hozzátok vendégségbe, akikkel nem nagyon tudtok beszélgetni, mert idegen nyelvet beszélnek? Az asszony tud egy kicsit angolul (én is), de a család többi tagja reménytelen.

Figyelt kérdés
Nekem kellemetlen a helyzet. Egyébként a párom barátai (ő tud velük kommunikálni).
2011. okt. 18. 10:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem, hogy 10 napot töltenek el Budapesten!
2011. okt. 18. 10:52
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
az én családomban nem gond, mert különböző nyelveket tanultunk meg.
2011. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kicsit angolossal próbálj meg kommunikálni, a többieknél pedig a párodra vagy bízva, hogy tolmácsoljon. Nálunk egyszer fordítva volt a helyzet, a párom nem értette a barátokat, én pedig kitartóan fordítgattam neki. Persze egy idő után az agyára ment, de hősiesen elviselte :-)
2011. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ne érezd kellemetlennek! ez csodaszép! felerősödik az elnyomott metakommunikáció, az elnyomott empátia érzék! (ugyanúgy, mint, amikor kisbaba érkezik a Földre, és nem beszéli a nyelvet még:)

nagyon jó, igazi sikerélmény, ha mégis sikerül egymást megérteni, rajzolni is lehet, eljátszani. Vidám napokat kívánok! (még jobb lenne, ha párod is résztvenne ebben a játékban:)

2011. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

az is nagyon érdekes lenne, ha az idegen nyelv mellett megtanítjátok őket a magyar nyelvre :D


Mi is ezt csináljuk a külföldi családtagokkal, barátokkal és a végén élvezték is :D Később vagy 100 magyar szót képesek voltak megérteni és kimondani

2011. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nálunk fordítva van, párom külföldi és angolul beszélünk viszont családom egy tagja sem beszél angolul, tesóm nagyjából érti de nem beszél. tehát ha otthon vagyok akkor folyamatosan fordítok. ami elég fárasztó, ráadásul a barátaim sem beszélnek angolul(mindenki németes volt) szóval még a baráti társaságban is ez van. nálatok még elég jó a szitu mert te nagyjából tudsz beszélni azzal aki beszél angolul és ő és a barátod tud fordítani.
2011. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A párom ausztrál, nálunk volt nyáron, rajtam és a húgomon kívül senki sem beszél a családban angolul. Mindenki kézzel-lábbal próbált kommunikálni, nagyon jókat nevettünk és senki nem érezte magát kirekesztve vagy ilyesmi! :)
2011. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el "jó buli" lesz, ne parázz!

A nemzetközi kéz és karjelzések sokmindent elmondanak: enni, inni, aludni, sétálni. Azonkívül a caffé, (tele)fhon, stb. rengeteg nyelven ugyanazt jelenti.

Biztos, ami biztos, ha kölcsönzöl valakitől egy angol-magyar, magyar-angol szótárt (vagy azt a nyelvet, amelyet a vendégeit közül a legtöbben beszélnek) arra az időre, amíg itt vannak, bármikor fel lehet lapozni.


Azonkívül intézd úgy, hogy neked is, nekik is minden nap legyen 1-2 óra (szellemi) pihenés. Ültesd be őket a TV elé egy olyan adót bekapcsolva, ami a saját nyelvükön adja a műsort. Ez alatt ők is pihennek szellemileg, és te is. Ha ezt megteszed délelőttre is, és esetleg délutánra is, már nem is lesz annyira fárasztó.

Azonkívül rengeteg olyan mókás helyzet fog kialakulni, amin mindenki jókat fog kacagni, különösen, ha a szótár segítségével értésére adjátok a másiknak, hogy mit is mondott.

Jó bulit!

2011. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jól sült el a dolog, mert ez egy nagyon szerető család, és jó volt nézni, ahogy a szülők a tinédzser lányaikkal jókat beszélgetnek, simogatják, szeretgetik őket. Még ilyen módon is tanultam tőlük.
2011. okt. 19. 16:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben volt :) Az lemaradt, hogy milyen nyelven beszélnek?
2011. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!