Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 5*-os budapesti szálloda...

5*-os budapesti szálloda éttermében/kávézójában miben illik megjelenni egy nyári délután? Nyári ruhához papucsot semmiképpen sem lehet felvenni oda?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 22:20
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Ez a cipő: [link]


ezzel a ruhával: [link] (csak sima barnába, vagy feketébe) szerintem remek egy ilyen helyre.Kényelmes, elegáns.

2011. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de én most nem szeretnék - és nem is fogok - vásárolni... akkor mindenféle papucs felejtős?:(

amúgy adnak egyáltalán ilyen formaságokra, vagy aki vendég, annak szabad?:) nem tudom csak kérdezem...

2011. jún. 13. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

kitiltani nem fognak. csak alulöltözve érzed majd magad.


szerintem inkább valami igényesebb szandál.

2011. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az se rossz ha magassarkúban mész ha az van otthon.De ilyen papucsba vagy szandiba ne menj.nagyon gázul fogod magad érezni és még a hátad mögött lehet meg is szólnak...
2011. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

inkább szandiban menj, a papucs olyan igénytelen, ahogy klaffog, mikor hozzáverődik a sarkadhoz.

van, mikor cuppog is, ha megizzad a láb, undorító.

én csak szandált hordok.

2011. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem olyan hülye lábam van, tiszta bütyök, lúdtalp, bokasüllyedés:) ilyeneket nyertem:) és bár van magassarkúm, igazán magas, csak épp menni nem tudok benne, max 50 métert... sajnos minden körömcipő töri elől-hátul, nem csak a magas... szóval még az is necces, hogy a kocsiban átveszem, mert ha fél óránál többet a lábamon van.... plusz utána romantikus séta ((randi lesz)) előtte megint visszaveszem a flip-flopot a kocsiban... áhhhh....
2011. jún. 13. 23:11
 7/10 anonim ***** válasza:

jók a zártabb cipők is, akár egy csinos balerinacipő, vagy bármilyen tavaszi, őszi topánka. nincs véletlenül egy olyanod?

esetleg mondhatod a lovagnak, hogy menjetek kevésbé elegáns helyre.

ha pedig ő ilyen pénzes, gondolhatna arra is, hogy ha tudja, hogy te nem vagy az, akkor nem tudsz csak úgy akármikor megvenni egy új cipőt. szóval illene előbb felruháznia téged, ha már ilyen helyre visz.

2011. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!

Hát, ahogy már említettem, nem csak a magas töri a lábam:DDD

Minden ami nem papucs v csizma:(

Nyilván nincs még egy ilyen nő rajtam kívül, de nekem még a leheletvékony balerinacipő is töri elől-hátul:)) Vicces mi? Én már nem tudom hogy nevessek v sírjak ezen:)

Tulajdonképpen igazad van a pasit illetően, felruházhatna:)) De még nagyon-nagyon az elején vagyunk, tényleg csak a randizgatás időszakában. Ő ilyen életet él, neki ez a természetes, nyilván nem akar rosszat vele...

de úgy gondoltam, felveszek egy szép kis papucsot, cicanadrággal meg egy hosszabb felsővel (vagy mini ruhának is nevezhetjük, csak én nem hordom magában) és ha nagyon ciki leszek, majd bevásárol:)

Egyébként nem hiszem, hogy nyáron a turisták akik ott laknak, ne vennének fül rövidnadrágot, papucsot mondjuk a városnézéshez... de lehet h csak nagyon naiv vagyok, mert csak 3 csillagos szállodákban voltam eddig... na most már nem tudom.:)

2011. jún. 14. 14:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Szegény, nagyon sajnállak. Tudom, hogy nem akarsz most vásárolni, de ha valami ilyesmit vennél, mint ez:

[link]

szerintem elfogadható lenne. Sajnos nekem is bütykös a lábam, én is ilyeneket hordok, ezek pont ott nem dörzsölik ki.

2011. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hát igen, mert ezek is szinte papucsok:) és kicsit sem elegáns:) de mindegy, azóta megvolt a randi és nem 5*-ban, persze lesz még olyan is... nem úszhatom meg, de így tudtam egy kis időt nyerni!

köszi mindenkinek:)

2011. jún. 15. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!