Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi értelme pl. márc.15-éről...

Mi értelme pl. márc.15-éről megemlékezni?

Figyelt kérdés
Megemlékezni arról, hogy valamikor nagy dologra szánták el magukat elődeink az életüket sem kímélve, túlnyomó többségben, miközben azzal nem teszünk semmit ugyanolyan helyzetben, az kb. annyi, mintha azt mondanánk nekik: ugyan, hagyjátok már, jó nekünk minden ahogyan van..
2010. márc. 16. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Namost próbálj meg normálisan fogalmazni, jó? Ez így érthetetlen.
2010. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szedd össze kicsit a gondolataidat, mert ez így értelmetlen. most az a baj, hogy ünnepeljük?
2010. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így én sem értem. Március 15-éről pl. azért emlékezünk meg, mert ez egy előre mutató változás volt az ország történemében, és ennek megvannak a maga hősei. Rájuk emlékezünk ilyenkor. Ez miért baj?
2010. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sejtem, hogy mire gondolsz, de nagyon zavaros az egész.
2010. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Én értem.

Szerintem azt kelletne eldönteni, hogy megemlékezni akarunk a márc. 15-ről, azon belül ki-miről, vagy éppen ürügyként politizálni.

Merthogy ami a Pilvax előtt és egyéb helyeken történik az nem igazán a klasszikus márc. 15-ről szól, hanem a kampányról, a politizálásról.

Merthogy a zászlót akkor a mai politikának teszem ki vagy a márc. 15. hőseire, eszméire emlékezve.

2010. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
tokeletesen egyet ertek! szerintem is egy nagy hulyeseg...mert az egesz mar reg nem arrol szol....es az emberek semmit sem tesznek....xar az egesz ahogyan van
2010. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem értem (bár tényleg zagyvás)

-Nos miért kell megemlékezni a múltról a jelenben, ami közel nem hasonlít az akkori helyzet a maira?


Ezt hívják úgy, hogy nemzeti öntudat, és jó példával (kéne) áll(nia) a mindenkori megemlékezők előtt, a történelmi eseményeknek. Egy nemzetet hagyományai, és történelme határoz meg.!

2010. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Arról emlékezik egy nemzet, amit nagy tettnek ítél meg. Ezt akkor érdemes tenni, amikor minden rendben van.

Manapság - persze lehet, hogy csak szerintem - de cseppet sincs minden rendben, és az utókornak a márciusiak nem egy hagyományt, hanem példát adtak örökül, amikor kezükbe vették a sorsukat.

Azt gondolom, nem emlékezni, hanem egy újabb emlékezetes dátumot létrehozni volna szükséges az utókor számára.


Mondhatnám úgy is, megemlékezni annyi értelme, mint verni a mellet amikor győznek magyar sportolók és újabb üveg sörrel a tv elé ülni. Az ő tetteik és munkájuk ellenében a tespedtség, amelyik a kivívott eredmények megtartására is lusta, nemhogy tovább, magasabbra vinni, amibe az elődök és példák belekezdtek.

2010. márc. 16. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Az a helyzet, hogy akkor még törvényes volt a párbaj, és az abban győzedelmeskedőt nem ítélte el a bíróság. Mivel azóta változott a helyzet, ezért más módszerekkel kell nagy tetteket végre hajtani.

PL. Április 11-én el mész szavazni, és arra adod a voksod aki szerinted a legmegfelelőbben képviseli a Magyar érdekeket, de legfőbbképen az embereket.

Ez a Te nagy tetted!



Szebb jövőt neked Magyar, bármelyik oldalon is állj!

2010. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A választásban hívő honfitársaknak egy kis olvasnivaló:


"Kérdésével kapcsolatosan engedje meg, hogy felhívjam a figyelmét az Alkotmánybíróság 2/1993. (I. 22.) sz. határozatára (ABH 1993., 33. és köv. old.), amelyben az Alkotmánybíróság megállapította:


"A képviseletnek - a képviselő és a választó egymáshoz való viszonya, a mandátum jellege szempontjából - történetileg két alapformája alakult ki: a kötött mandátum és a szabad mandátum.


A kötött mandátum azt jelenti, hogy a képviselő és a választó között jogi függőség marad a választást követően is. Ez elsősorban az utasítási jogban, a képviselő véleménykérési kötelezettségében ölt testet. Általában ilyen képviselet jellemzi a rendi képviseletet.


A szabad mandátum lényege, hogy a képviselő és a választók közötti jogi függőség a választás után megszűnik. A képviselő tehát nem utasítható és a képviselő egyetlen kérdésben sem köteles a választók véleményét kikérni. A képviselő a parlamentben szabadon, meggyőződése és lelkiismerete alapján foglal állást, adja le szavazatát. Tevékenységéért és szavazatáért a választók a megbízatás ideje alatt felelősségre nem vonhatják, azaz mandátuma a parlament teljes idejére szól, a választók által meg nem rövidíthető. A képviselő és a választók kapcsolata politikai természetű, azaz a felelősség csak a választások során jelenhet meg abban a formában, hogy a választók bizalmát elvesztő képviselőt nem választják meg újból, illetőleg a mögötte álló pártot nem támogatják szavazataikkal. [...]


Az Alkotmányban rögzített szabad mandátum elvéből következik, hogy megbízatásának időtartama alatt sem az egyes képviselővel, sem a képviselők testületével, a parlamenttel szemben nem érvényesíthető a választók előtti felelősség."


A Magyar Köztársaságban az országgyűlési képviselők politikai felelősségre vonása 4 évente, az országgyűlési választások során valósul meg.


Kérem tájékoztatásom megértő tudomásulvételét.


Üdvözlettel:


Sonnevend Pál Dr.


főosztályvezető"

2010. márc. 17. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!