Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség, ha soha nem adok...

Illetlenség, ha soha nem adok borravalót?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy az árakban bőven benne van az alkalmazottak fizetése is, így nem tartom szükségesnek a borravaló adását, másrészt nekem sem ad senki ilyen jogcímen pénzt. Tehát én sem a benzinkutasnak, sem a pincérnek, sem a fodrásznak, sem senki másnak nem adok a számla szerinti árnál egy forinttal se többet. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. nov. 3. 15:31
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:

Étteremben szokás, a többinél nem feltétlen. Étteremben ha az étlapon fel van tüntetve, hogy az ár magában foglal borravalót, akkor nem feltétlen kell adni. Ahol nincs beleszámolva, ott általában a pincér fizetése is kevesebb, mert a borravalókkal számol az étterem vezetése. Ilyenkor illik a jó kiszolgálásért 10%-ot adni.


Olyan esetben, ha a pincér valami plusz szolgáltatást nyújt, pl. adott ételben kicseréli a köretet, vagy leáll beszélgetni, esetleg ajánl valami bort/pezsgőt, vagy segít a gyereknek egy család esetében, olyankor igenis illik adni.

2011. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Egy pincérnek szokás adni, de a többinek szerintem se kell!
2011. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem illetlenség, sóherség, zsugoriság, fillérb.aszás, de te tudod.
2011. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem adok. 18 éves vagyok, nincs keresetem - nekik van. Nincs semmi okom adni.
2011. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hát igen. A diákon általában látszik hogy diák... azért igazán nem haragudhat meg.
2011. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor miert csak a pincernek "illik" adni? A aki vette az idot es figyelmet, nem bili korul vagta le hajadat, nem nezel ki bohoznak 6 honapig, annak nem "illo"? Szerintem azoknak adjunk, aki ki/megerdemli. ne "illembol".
2011. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen a borravalót is a tulaj teszi el. Ha nem tudod hogy az adott helyen így van e akkor rád van bízva de ahol elve nem kapják meg a borravalót akár étterem vagy fodrász szalon minek adjak? Nem a tulajjal vagyok elégedett.

Másik meg más területeken elítéljük a "nem adózott jövedelmeket" végülis ez is az, csak a társadalmi norma határozza meg, hogyan ítéljük meg az efféle jövedelmet.

2011. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Én mindig adok borravalót pincérnek, benzinkúton, ha segít a tankolásban, ha pizzát rendelek a futárnak stb.

Engem így neveltek, ezt tartom természetesnek.

2011. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
63%

VaniliaHime!


Ha bármilyen módon arra jut, hogy elmenjél étterembe, akkor egy kis borravalóra is teljen, még ha diák is vagy. Máshova nem is nagyon kell.

2011. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ritus116 válasza:
Miért csak étterembe?A eninkutas nem érdemli meg azért mert megtankolt neked, beszívta a benzingőzt és összekente magát?igen ezért kap fizetést de nem többet mint egy pincér sőtt!!!
2011. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!