Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem dohányzom, egyedül élek...

Nem dohányzom, egyedül élek kis lakásomban, egy 10 emeletes panelház 9. emeletén, viszont minden nap, mire hazaérek, tiszta dohány szag az egész lakás. Nyilvánvaló, hogy az alsó lakótól jön fel a cigiszag. Van valakinek valami ötlete, vagy tanácsa?

Figyelt kérdés
Kiegészítés: "Nem bírok már itthon maradni, de elköltözésre nincs lehetőségem. A közösképviselővel beszéltem, nem tud tenni semmit. Már el vagyok keseredve, kb.3 éve tart ez az egész, és azóta napi szinten köhögök, cigiszagra kelek, cigiszagra megyek aludni, ha itthon vagyok, tárva-nyitva az összes ablak, de ősszintén szólva már nagyon unom."
2009. máj. 6. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Sztem az alatad vagy ha ő nem dohányzik, akkor a melleted levő szomszédokat keresd fel, és kérd meg, hogy ne a lakásban dohányozzanak, mivel itt elmondod hogy hogyis van, nyugodt hang nemben, és várod a választ. Sajnos többet nemtok tanácsolni, talán majd valaki más.

Sok sikert!

2009. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Jajj, javítok: Akkor keresd fel őt ( az alattad lakót), és vele beszélj előszőr :)
2009. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kopogtattam az alattam lakónál, de nem nyit ajtót. Kicsit tartok tőle, hogy elküld a "messzire", hisz a saját otthonában azt csinál, amit akar. De köszönöm a válaszodat!!! :)


Nincs valami olyan berendezés, ami megszűri a szoba levegőjét, hogy ne legyen dohány szagú?

2009. máj. 6. 19:45
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Vannak ilyen légszűrő berendezések. Ezt áruházi katalógusból vagy egy épületgépészettel foglalkozó szak áruházban nézz utána. Nemtom hogy mennyibe kerül.
2009. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
jaj de jó, amit írtál, nagyon köszi, meg is nézem a neten....
2009. máj. 6. 19:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt úgysem tilthatod meg, hogy a szomszédod a saját lakásában dohányozzon.

Tehát azt kell kiderítened, hogy hol jut be a te lakásodba a füstszag és azt kell megszüntetni.

Elsősorban szellőzőn, nyílászárókon esetleg fal melletti repedéseken juthat be. Ha megvan a hely akkor már elég egyszerű lehet a megszüntetése is.

2009. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Jah, kérd meg őket ha meg bunkóznak (merthogy a saját lakásukban azt csinálnak amit akarnak) azért nem teljesen így mennek a dolgok, másokat zavar, mások egészségét teszi tönkre. Mi lenne ha te meg mondjuk kutyát tartanál és az ugatása zavarná őket? Gondolom ők is mennének panaszkodni.
2009. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat!!!


körbenéztem a lakást (nem volt nehéz :) , 1szoba+1konyha+1fürdő), de nem találtam repedést, viszont az tuti, hogy a szobában érezni a legerősebben. Létezik, hogy a panel illesztéseknél feljön a szag? mert máshol nem nagyon tud feljönni...megint voltam lent, de nem nyitnak ajtót, egy hölgy neve van kiírva, remélem, ha sikerül elérni, megértő lesz....

2009. máj. 6. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A szellőzőn jön fel.

Azzal meg nem tudsz mit csinálni - nem véletlenül van ott.

Egy hatásos tisztító nagyon drága.

2009. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
... a szobában nincs szellőző... :( csak a fürdőben van, és a konyhában, szerintem ott ezért sincs dohányszag, a szoba meg nem tud szellőzni napközben, és megreked a szag....
2009. máj. 6. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!