Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csoportosan miért viselkednek...

Csoportosan miért viselkednek másképp az emberek, mint egyedül?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, ezt már én is megfigyeltem, bár, szerintem ez elég undorító. Talán egymásnak akarnak megfelelni? Vagy kialakul valami "közös, egységes személyiség", és azt veszi fel mindenki? Tudod, ilyen falka dolog...legalábbis erre gondoltam.
2011. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csordaszellem, mindenki nagyobbnak akar látszani mint amilyen valójában, nehogy még gyengének nevezzék és kiközösítsék a csoportból.


Személyes észrevétel: A csoporton belül az IQ szint állandó, csak egyre több ember osztozik rajta. Ez különösen igaz az ilyen tizenéves, üvöltöző, visító, "b*zik gyülekezete" falkákra.

2011. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2011. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez jó volt, kösz!
2011. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából én is észrevettem magamon, hogy ha csoportban vagyok (ezalatt rajtam kívül 2-3 embert értek), akkor megcsinálok olyanokat is, amit egyébként nem tennék. Persze nem fogok kukákat felgyújtani meg betörni a buszmegálló üvegét, szóval nem ilyenekre gondolok.

2011. ápr. 30. 23:30
 6/8 A kérdező kommentje:

Jaj, meg most ne gondoljátok azt, hogy tizenéves emo vagyok, aki csoportokban tengődik, mert nem. :)

20 éves vagyok, nem járok bulizni, csak 2-3 haverral néha elmegyünk ide-oda. És pár óra múlva sokszor úgy viselkedünk, mintha be lennénk rúgva, holott egy korty alkoholt nem iszunk. Persze az utcán visszafogjuk magunkat, szóval ez főleg akkor érezhető, ha lakásban vagyunk vagy olyan helyen, ahol nem zavarunk másokat.

2011. ápr. 30. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezen mit nem lehet megérteni?Minden ember másképp viselkedik társaságban,mint ha egyedül van.Eleve,ha egyedül vagy akkor kussban vagy gondolom,társaságban meg beszélsz.
2012. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A pszichológiai vonatkozásai érdekeltek, de azóta már megvan, sőt, vizsgán pont a társas viselkedésformákat húztam. xD
2012. szept. 14. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!