Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem idegesit, amikor a...

Csak engem idegesit, amikor a magyarokat arra kérik segitsenek az afrikai éhezőkön?

Figyelt kérdés

Azzal van a bajom, hogy egy ilyen csoresz országtól is elvárnák a segitséget, amikor hadd ne mondjam, hogy eldugott kis vidéki falvakban mennyi csontsovány kisgyerek van, az embereknek semmire sincs pénze. Aki meg megengedheti magának, azz meg miért nem segit a inkább a magyar gyerekeken? Szerintem mindenkinek a saját háza táján kéne sepregetnie először, és csak utána foglalkozni mással.

Ott van a sok rohadt gazdag ország, ők megengedhetik maguknak, hogy segitsenek az afrikaiaknak.

A másik meg, amiből már elegem van, az az, hogy a magyaroknak mindig mindenhova mennek segiteni, MAGYAROK pénzéből árvaházak, kórházak, iskolák épülnek Ázsiában, Afrikában, mindenhol, csak éppen azzal nem foglalkozik senki, hogy itthon meg ha valaki a kórházi váróban összeesik, haggyák ott ahol van "megdögleni".

Arról már nem is beszélve, hogy amikor itthon volt a vörösiszap katasztrófa, akkor ki segitett a magyaroknak?Akkor miért nem volt ott egy csomó ország mentőcsapata?

Bezzeg a magyaroknak már menetrendszerinti járata van a görögországi bózóttüzekhez, hogy ott segitség az embereket.

Nem önzőség, és gonoszság amit irok, egyszerüen felháborit néhány dolog.


2011. nov. 6. 17:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesirási hibákért, gyorsan irtam.
2011. nov. 6. 17:35
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én egyetértek veled. Afrika segélyezéséről pedig annyit, hogy óvszert és fogamzásgátlót kellene osztogatni élelmiszer helyett (azt is csak azoknak a gazdag országoknak, akik már nem tudják a pénzt hová rakni), különben sose lesz megoldva az ottani probléma. Nincs annyi segély a világon, amivel az ottani éhezést meg lehetne oldani, amíg olyanok az ottaniak, mint a sáskák: annyit szülnek amennyit bírnak, és annyi marad meg, amennyit a környezet(+segélyek) el bír tartani...
2011. nov. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik..Tök igazad van, komolyan annyira nevetséges ez az egész, már elegem van.
2011. nov. 6. 17:46
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

A segítségkérés - mindegy, hogy afrikai ország, vagy pl. a hazai leukémiás gyerekek megsegítése - azt jelenti, hogy valakik számon tartanak egy problémát, ezt elmondják információ gyanánt mindenkinek, hogy más is tudjon róla. Aztán mindenki maga döntse el, hogy képes-e, pont arra akar e adni. Ha nem, eldobja a problémát, és kész, nem pedig felháborodik. Más helyeken ezt sokkal nyugodtabban kezelik.

Lehet, hogy túl sok a segélykérés, valóban, talán nem ez a legfontosabb megoldási mód. De addig is, amíg nem ezen országok kifosztása történik, vagy amíg egy betegségre megtalálják a gyógymódot, akadnak néhányan, akik segítenének.

Ha te nem akarsz, semmi gond, felejtsd el. De ne háborogj.

2011. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Figyelj,mindenkinek szíve-joga eldönteni,hogy kinek segít.Itthon is segítenek az emberek,sőt külföldiek is.Én speciel jobban sajnálom az éhező afrikai gyerekeket,mert ott aztán tényleg nincs munka,mint hogy itthoni cigánykölköknek utaljak pénzt,akik szüleiknek telne óvszerre.
2011. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én azt tudom, h mindenki maga dönti el segit e vagy nem.

DE az viszont tényleg elképesztő, hogy a világvégén is nyilik iskola meg korház magyar pénzen, miközben itthon télikabátban tanulnak a gyerekek, mert ugy el vannak adosodva az iskolák, hogy fűtésre sincs pénz .Na ez az, ami tényleg szánalmas.

2011. nov. 6. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
De nálunk ez a "szenzáció" náluk meg az,hogy egyáltalán van iskola! Azért érzed a külömbséget,nem?
2011. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
És ennek örülni kéne szerintem,nem sajnálkozni,meg felháborodni.
2011. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen egyetértek, Kérdező. Bőven lenne itt, Magyarországon is rászoruló, és csak egyre több lesz, sajnos, az életszínvonal lassan itt is olyan lesz, mint egy fejlődő országban.

Szép és nemes tett, hogy más népeken is segítsünk, de amikor ez is egy szegény ország nem értem, a magyar állam mit veri a mellét, hogy milliókat adott mondjuk a 2004-es cunami áldozatainak. Köhög a bolha-effektus. Mintha Dánia vagy USA szintjén állna gazdaságilag ez az ország.

Én ha adományozok, a Máltai Szeretetszolgálatnak ill. a Vöröskeresztnek adok ruhaneműket, nagyon remélem, hogy eljut a megfelelő célcsoportokhoz. Főképp a hazai rászorulókra gondolok.

2011. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ezeknek a szegény országoknak a segítése olyan, mintha feneketlen kútba dobálnák a segélycsomagokat, a pénzt. Alig jutnak előre ezek a népek, és erről a vezetőik is sokat tehetnek. Fejétől bűzlik a hal.

Nem ártana a születésszabályozásra is felhívni a figyelmüket. Abban is kéne segíteni nekik.

És, igen, rajtunk magyarokon se nagyon segít más nép, mikor bajba kerülünk, mint pl. a vörösiszap katasztrófa.

2011. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!