Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindig zavarba jövök ha?

Mindig zavarba jövök ha?

Figyelt kérdés
Ha például csak én tudok valamit az egész osztályból. Például ma angolon csak én kaptam ötöst mert hibátlan volt mind a három feladatom (másnak senkinek sem) és ilyenkor büszke is vagyok magamra ugyanakkor kínosnak érzem ahogy a tanár dícsér, mert tudom hogy mások meg másban jók én meg az angolban és ilyenkor mindig elpirulok és ez hülyén jön ki :s miért van ez? Ez valami szoc. probléma? 15
2011. nov. 16. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 13/L vagyok, nálam is van ilyen, amikor pl. csak nekem 5-ös a dolgozat az egész osztályból.. olyankor örülök magamnak, büszke vagyok magamra, és a közösség többnyire megdicsér, de legtöbbször le is sz*rják ;D :)

Ne érezd cikinek, van ilyen :)

2011. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is elpirulnék:)Természetesnek mondanám,hiszen ilyenkor valamelyest az egész osztály szeme rajtad.

Legyél büszke magadra(persze csak szerényen:)és ne érezd kínosan magad,inkább élvezd ki a tanár elismerését.

2011. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen szakközépben.4 éven át osztályelső voltam,pedig egyáltalán nem voltam stréber,tényleg nagyon ritkán és nagyon keveset tanultam.Szerencsére nagyon könnyen tanulok,ezért nekem a jó jegyek megszerzéséhez elég volt annyit tennem,hogy órán odafigyeltem.Egy idő után elkezdtek azzal szivatni,hogy stréber vagyok és hiába mondtam,hogy nem is szoktam tanulni nem hitték el.

Ezek után már nekem is kellemetlen volt,amikor bejött a magyartanárnő és bejelentette,hogy a dolgozatra az egész osztályban csak egy valaki kapott ötöst,erre mindenki rám nézett és ilyen gúnyos beszólások voltak,hogy"vajon ki lehet az?".Ez nem is egyszer történt meg.Eleinte én is mindig pirultam meg kellemetlennek éreztem a szituációt,de egy idő után már nem érdekelt.

Lehet,hogy azért érzed kicsit kínosnak,mert tudod,hogy a többiek ilyenkor baromira irigyelnek és valószínűleg nem örülnek annyira mint te,de szerintem nyugodtan légy büszke magadra ilyenkor.

2011. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert ezáltal kiemelnek a sorból, egy kis időre rivaldafénybe kerülsz. De ezt meg lehet szokni.

Amúgy én is hasonlóképp voltam, akkor lett jobb, amikor a kollégiumban az egyik osztálytársam a szobatársam is lett, és pár hét múlva megdöbbenten mondta, hogy nem is lát engem soha tanulni. A régi szobatársaim mondták neki, hogy nem is szoktam :D. Akkor mondta el, hogy az osztályban meg voltak győződve arról, hogy én non-stop csak tanulok. Aztán elmondta a többieknek, hogy tényleg nem tanulok, onnantól nyugi lett :D

2011. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!