Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire jó a szalagavató?

Mire jó a szalagavató?

Figyelt kérdés
Mire jó az, hogy szalagavatózunk? Miért jó, hogy kiadunk arra az egy éjszakára több tízezer forintot, még ha a családok nagy része nem is engedheti meg magának? Miért jó, hogy ránkerőltetik? Miért kell hozzá öltöny? Kényelmetlen, csúnya, és ráadásul megveszünk egy öltönyt ami nem is tetszik mindenkinek, drágán. Mire jó ez, miért jó egymásra erőltetni a dolgokat? Miért kell kifizettetni azzal is, akinek nincs hozzá kedve, miért kell erőltetni a táncot? (szerencsére nem táncolok)
2011. nov. 17. 20:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha kötelező, osztályszintű tánc van, akkor szívtad. Normálisabb helyeken azt mondják, kell x ember a táncra, aki meg tudja fizetni a ruhát, és az az x ember önként jelentkezik. Ha meg akkorra nem is, ballagásra mindenképp kell egységes öltöny, lányoknak meg szoknya osztályszinten.
2011. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem kötelező, de leírtam, hogy nem táncolok. Amúgy ezt öltönyös dolgot sem értem, miért kell. Csúnya, kényelmetlen, drága..
2011. nov. 17. 21:36
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
hagyomány. semmi értelme. de van aki várja és szereti, nekik van.. én csak lekéstem az edzésem felét, mire le tudtam lépni róla anno..
2011. nov. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek veled kérdező. Engem se izgat a szalagavató. Nem is táncolok, osztálytánc se lesz. Elmegyek, hazajövök ha vége és le van tudva. Hmm... lehet el sem megyek :D Ezek estefelé 19-20 körül szoktak lenni igaz? nekem 20.35kor jön el az utolsó vonatom :DDDD na megvan az indok.
2011. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Senki nem erőlteti rád, van akinek tetszik.
2011. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"Senki nem erőlteti rád, van akinek tetszik."


Áááá, nem, megvetetik azt a k drága öltönyt, amire nincs is pénz, de a szüleim úgy érzik, hogy meg kell venni. Meg el kell mennem, hogy végig unatkozzak..

2011. nov. 18. 18:50
 7/26 anonim ***** válasza:
Ünnepségekre mibe mész, ha nem öltönybe?
2011. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
ugyee? és az életben ennél csak nagyobb baromságok vannak, úgy készülj. még nem voltál egyetemen.. majd jövőre!
2011. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Ünnepségekre mibe mész, ha nem öltönybe?"


Menjen a tököm ünnepségekre, én nem ünneplek semmit :D Amúgy meg ez az öltöny ritka nagy sznob dolog. Miért is alakult ki? Az öltönyök drágák voltak mindig is, a pénzes emberek ha elegánsan akartak kinézni, így akarták megkülönböztetni magukat a pénztelen emberektől, akiknek ingre futotta csak. Amúgy szerintem az öltönyök csúnyák, emellé ugye drágák, kényelmetlenek, és irritálja a bőröm, pedig elvileg jó anyagból van.


Tudom, hogy vannak nagyobb problémák, de most kicsit besokalltam, hogy nincs semmi pénzünk és idióta öltönyt veszünk, aminek gyakorlatilag semmi haszna, mivel nem egy mindennapi viselet.

2011. nov. 19. 07:51
 10/26 anonim ***** válasza:

Elegáns ruhára márpedig mindig szükség van. Érettségizni mibe mész, farmergatyába meg pólóba? Vagy ha meghívnak egy esküvőre? Oda sem állíthatsz oda úgy, mint egy tróger.

Persze a mi osztályunkban is volt egy csomó hisztis, akik mindenre húzták a szájukat, szerintem mindenhol vannak.

Szerintem ez egy szép hagyomány, jó lesz rá visszaemlékezni 1, 5, 10, 50 év múlva.

2011. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!