Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nehéz változtatni...

Miért olyan nehéz változtatni egy rossz szokáson? Pl. : Valaki alapjában véve kedves normális ember, de ahogy közeledést érzékel mások felől (kivált kép lányok felől) bunkó lesz, és hárít. Aztán később még rosszabbul érzi magát.

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert nagyon sok mindent automatikusan csinál az ember, és már nem is észleli, hogy mikor, melyik pillanatban kezdenek rosszra fordulni a dolgok, mikor kapcsol be az öntudatlan hárítás. Pszichológus vagy pszichiáter tud segíteni, vagy olyasvalaki, akiben megbízol annyira, hogy hipnotizáljon. Ez segíthet kideríteni, hogy miért hárítod az embereket akaratlanul.
2011. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemtudom, de pontosan ilyen vagyok.
2011. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdésed magában foglalja a kulcsszót: "hárít". Mármost: ha az illető értelmes ember (márpedig az, mert meg tudja nevezni a jelenséget), magának kell megkeresnie az okot - "fülöncsípve" azt a saját előzményeiben, eddigi életében - amiért..hárít. Onnantól kezdve minden könnyebb: önbizalmat nyerni - és tudatosan változtatni a nyers hozzáálláson. ÉRTELMES ember képes ezt "végigjátszani" - úgyhogy: hajrá!
2011. nov. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Talán a szeretet befogadásától illetve kinyilatkoztatásától fél, mert tudja hogy a szeretet nem tart örökké, és bizonytalan meddig tart, ennélfogva belekezdeni sem mer mert az az érzés amit a megbántás okoz nagyobb fájdalommal járna mint az hogy most egy kicsit bunkó, aztán emészti magát.
2011. nov. 19. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ilyentől fél. A rossz szokások (meg a jók is) a korábbi élet élményeiből, neveltetésből, esetleg traumákból, netán oda nem figyelésből erednek. A sok ismétléstől automatizmussá válnak. Neveltetésbeli, vagy megszokásos esetet kellő önfegyelemmel az ember önmaga is átalakíthatja. Traumák okozta szokásokat többnyire csak szakember segítségével lehet változtatni, de mindenekelőtt tisztába kell jönni az eredetével, meg kell érteni, fel kell dolgozni. És ez néha kegyetlenül nehéz.

A közeledés hárítása többnyire korábbi intimebb (családi, vagy más) kapcsolatból származó rossz tapasztalat következménye. Ezt jó mielőbb tisztázni, mert könnyen automatizmussá, megszokássá válhat.

2011. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


"..tudja, hogy a szeretet nem tart örökké.." Kedves Kérdező! Azt is tudod (tudja, akiről szó van), hogy - SEMMI sem tart örökké (ill.: van, ami igen, de az már igencsak más kérdés).

A felnőtt ember már tisztában van azzal, hogy ő maga is véges. Mindaz, ami élete során érheti, ugyancsak az. Ezzel szembe kell nézni - és felfedezni a "szüntelenül-változtást" az adotton belül. A gondolkodó ember dinamikus "egység", aki ezt nemcsak tudja, hanem élvezi is. A tények (végesség, azon belül folytonos változás) elfogadásához pedig még bátorság sem "szükségeltetik", hisz - légy bátor avagy gyáva - azok TÉNYEK.


Talán..örülni kéne annak, hogy a szeretet "lüktet". Hullámzik: jön és megy..majd újra jön. Lehet tehát keresni/nem keresni, fogadni/nem fogadni, átélni minden szakaszában, hőfokán (hidd el: a hűlő stádiuma még mindig sokat ad: "éreztet", gondolkodtat, emlékeztet, búcsúztat is) - tehát szerintem rossz stratégia a hárítással elhessenteni. Meg kell ÉLNI..ÉLNI..ÉLNI!!! (Mindent: a jót és rosszat).


Bocsáss meg Te - és aki olvas. Lesz majd, aki számára "bombasztikus" ez a stílus, sőt szenvelgésnek érzi azt, ami tapasztalás. A korszellem valóban "kiugatja" a szótárunkból az érzelmeink szavait - de én fütyülök rá. Nekem csak egy jelenség..tudom: nem vagyok egyedül. Innen a bátorságom:-)

2011. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat: közben "beelőztek". Valójában a kommented előtt válaszoló vagyok.
2011. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!