Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más családokban hogyan pisilne...

Más családokban hogyan pisilnek a férfiak otthon, ülve vagy állva?

Figyelt kérdés
Van az ismeretségi körben és a családban is ahol megvan tiltva a férfiaknak, hogy álva pisiljenek, mert a csészéből kicsapódik a pisi. Másoknál mi a szokás?
2011. dec. 1. 16:02
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Ülve ha nagyon sietek akkro állva, mivel sokszor melléhugyoztam régebben és egyszer volt egy eset mikor eléggé elszégyelltem magamat. Nem érzem magam melegnek aki buizik az nézzen kicsit magába :)
2012. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
36%
szerintem vicces, ha a kakálást leszámítva egy férfi ül a wc-n...sorry... :D
2012. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Apum vak, így nem tudna belecélozni a vécébe, így ő ül. A vőlegényem, és a családjának összes férfitagja állva pisil.


A páromnak nem jó a szem-kéz koordinációja, és ezért néha mellé megy, de akkor feltörli maga után, így nem venni észre, ha utána megy az ember vécére. A WC ülőkét sem szokta felhajtva hagyni, így engem nem zavar, hogy állva pisil.

2012. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:

Nem konkrétan válasz, csak mint érekességet ajánlom a figyelmetekbe.( az állva pisilésnél is KB. ez a helyzet)


Hajtsd le a WC fedelét!

Számtalan baktérium és vírus terjedését előzhetjük meg, ha lehajtjuk a WC fedelét, de még azelőtt, hogy lehúznánk azt - állítják a kutatók.

More Sharing ServicesOszd meg mással is! Share on facebook Share on twitter Share on googlebuzz Share on facebook_like


Ahogyan sokan a kézmosás szükségességét sem veszik komolyan, a legtöbben jó esetben csak akkor hajtják le a WC fedelét, miután lehúzták azt. Bár az utóbbihoz az is hozzájárulhat, hogy kevesen tudják, mennyi baktérium szabadul robbanásszerűen a levegőbe egy-egy WC-öblítés során.


Mark Wilcox ,a Leeds Oktató Kórház mikrobiológiai igazgatója és munkatársai a legújabb kutatásuk során is ezt a jelenséget vizsgálták, vagyis kíváncsiak voltak arra, hogy a WC öblítés során - főként kórházakban - hogyan terjednek a baktériumok. Kísérletükhöz steril WC-ket a kórházakban gyakran jelenlévő, hasmenést okozó szuperbaktériumal kezelték. Ezután a baktérium terjedését vizsgálták, attól függően, hogy az öblítés előtt lezárták a WC fedelét, vagy sem.


Az eredményekből kiderült, hogy mikor a fedél nyitva volt, a baktérium 10 cm-rel az ülőke fölé, valamint a padlóra és a WC tartály mindkét oldalára is eljutott. Ráadásul a levegőben még 90 perccel később is kimutatható volt. Abban az esetben, amikor azonban a fedelet már a WC öblítése előtt lehajtották, a baktériumokat semmilyen közvetlen felületről nem tudták kimutatni.


A kutatás eredményei a szakértők szerint elsősorban a kórházakban lehet nagy jelentőségű, de az otthonokban is rengeteg fertőzést előzhetnének meg az emberek, ha lecsuknák a WC-k tetejét.


"Nincs sok haszna, ha azután hajtjuk le a WC fedelét, ha már lehúztuk. Mi azt tanácsoljuk, hogy hajtsák le a fedelet az öblítés előtt, és mossanak kezet utána" - fűzte hozzá a doktor.

2012. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Én pont ezért hajtom le mindig, mielőtt lehúzom. Volt a tv-ben régebben egy műsor, ahol kimutatták, hogy a fogkefékre a lehúzással kimutatható mennyiségű fekália kerül.
2012. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 teelapo válasza:

#44-nek a "baktériumos" hozzászólásra annyit, hogy

- a vizelet steril (kivéve a durva húgyuti fertőzéseket)

- mindenünk (a teljes bőrünk, emésztőtraktusunk, nyálkahártyáink) tele van baktériumokkal, aminek egy részére még szükségünk is van (lásd antibiotikum kúra utána hasmenés)

- egy átlag lakás konyhapultján sokkal több a baktérium mint a wc kagylójában.

Ha nincs konkrét fertőző betegséged, akkor nem szükséges külön higiéniai odafigyelés. Persze ha van, akkor viszont figyelj oda, hogy a lehetőségekhez képest ne terjeszd: pl influenzásan próbálom tüsszentéskor az egész arcomat befedni valami zsebkendővel, odébbvonulni tüsszenteni, amennyire lehet, orrpiszkálás után kezet tisztítani naponta akár százszor is (szappanos kézmosás vagy fertőtlenítő gél)


Amikor állva pisiléskor elindítod a sugarat, akkor sűrűn megy mellé (utána már a pasi a kezével a farkát tartva helyesbít, célra tart), de a deszkáról le lehet törölni wc papírral (hogy az mennyire higiénikus, hmm..nem nagyon).


Én is állva szoktam, de belátom, hogy takarítási szempontból jobb lenne ülve.

2016. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!