Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tanárok keze alól miért...

A tanárok keze alól miért vették ki az erőszakot?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert manapság egyre több a bunkó, neveletlen gyerek, nem csak a 10-12 éves korosztályból hanem sok 17-18 éves is.


Órán nem lehet tőlük figyelni, haverként kezelik szinte a tanárt, ráadásul rengetegen közülük annyira buta és primitív hogy az valami hihetetlen. Sok köztük a harsány is, vagyis "annak van igaza aki hangosabban mondja".


Régen nem volt ilyen dolog, mert a gyerekek féltek is a tanártól, mert a tanár lekeverhetett nekik egy akkora pofont hogy szerencsésebbek közé tartozott az, akinek nem a fal adta a másikat. Ekkor rend volt, fegyelem, normálisan lehetett az anyaggal is haladni.

Ehhez képest, ma tényleg azt gondolják hogy egy szaktanári figyelmeztető vagy osztályfőnöki hatásos? Ugyan már....az ilyen bunkóknak oly édes mind1 hogy telik az ellenőrző.


Igaz az hogy sok olyan tanár van amely ténylegesen nem tud rendet tartani de ez egy másik kategória.



A szülőket sem értem. Sok szülő azért ellenzi nagyon hogy a tanároknak ismét erőszakot adjanak a kezébe, hogy "nehogy már helyettem a tanár nevelje meg a saját gyerekem"...ez oké, de nem lennének ilyenek ha a szülők normálisan megnevelnék.....



Ti mit gondoltok erről?


2011. dec. 8. 06:35
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert sok tanár ok nélkül pofozkodik azért!!
2011. dec. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Jól mondja az első.Sok tanár így is ok nélkül pofozkodik, hogy nem tehetnék meg.Mi lenne akkor ha lehetne is??

Volt olyan tanárom aki az osztálytársamnak azért adott egy akkora sallert hogy kirepült a foga, mert kért egy radírt.

Akkoriban nem csak azért lehetet normálisabban leni a suliba mert féltek a tanártól, hanem egy teljesen más világ volt.

Ma már nem ez megy, és nem csak a diákokban van a hiba, hanem a tanárokban is, és van olyan tanár aki így is alkalmaz testi fenyítést.Ha vissza hoznák azt a rendszert elszabadulna a pokol.Ma már amint megütne valakit egy tanár, az azonnal meg lene késelve.

2011. dec. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Én minden egyes pofonra emlékszem, amit kaptam kiskoromban. Pedig tipikus jókislány voltam. Mindegyik pofon igazságtalan volt.

Ma ha rágondolok még mindig elönt a düh és legszívesebben megkeresném azokat a nyugdíjas pedagógusokat és visszaadnám nekik. Nem lenne durvább, mint amikor ők ezt egy védtelen kislánnyal szemben elkövették.


Soha de soha ne jöjjön vissza a tanári fenyítés az iskolákba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Sok a képzetlen, felkészítetlen tanár. Olyanok, akik nem tudnak és nem is akarnak a gyerekekkel foglalkozni.

Dühösek, mert tehetetlenek a saját maguk által kiváltott gyerekekből jövő negatív viselkedés miatt. Dühből nem üthetnek. Régen, a tanárok csak akkor fenyítettek, amikor annak ott volt a helye és az ideje. Nem rendszeresen, de ha nagyon muszály volt bizony törettek pálcát a gyerekkel, amivel később kapott egyet a fenekére. Tanult belőle.

A különbség abban van, hogy régen nevelő célzattal, mára már minden átfontoltság nélküli hirtelen haraggal csattan el egy-egy pofon.

Nagy különbség.

Borzasztó nagy bajnak látom, hogy ma már kényszerszak a tanároké, az esetek többségében azok járnak tanárképzőbe, akiket más nevesebb szakokra nem vettek föl. Tisztelet a kivételnek, általánosítani se akarok, de én csak ilyeneket ismerek.


Nem fogják föl akik bekerülnek a gyerekek közé, hogy mára már szinte csak rajtuk múlik, hogy milyen ember válik majd a gyerekből. /ez megint nem igaz minden családra, csak jellemző./

Anya Apa dolgozik egész nap. A gyereket reggel elindítják kb fél órát töltenek együtt iskola előtt. Délután gyerek fél ötre haza.

Szerencsés esetben a szülők akkorra hazaérnek, így van még 4 órájuk - tanulás közösen a csemetével.

Rosszabb esetbe szülők 6-ra érnek haza, így marad három óra a nevelésre.


Nem csak a szülő dolga nevelni, hisz az iskolába 8 órát töltenek a gyerekek, otthon meg 3-4 órát.

Ha a suliba elcseszik, akkor miért a szülőre mutogatnak.


Sokkal felelősségteljesebbnek kellene lennie a felvételinek a tanárképzőbe. Pszichológiai felvételi lenne a legfontosabb, hogy emberileg tudják megítélni a leendő pedagógusokat.

2011. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, a tanárképzőbe leginkább (tisztelet a kivételnek) olyanok ülnek akiket máshova nem vettek fel.


Mivel manapság a tanároknak nincs joga pofon vágni a gyereket, így feljelenteni is lehetne ezért vagy nem?:O


Amúgy én úgy vettem észre, hogy régen kulturáltabbak voltak a gyerekek, nem volt azért ekkora probléma, és a tanár is tudta mit tanít nem csak a könyvből leadja az anyagot.

2011. dec. 8. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Régen nem volt 18 éves korig tankötelezettség. Ergo a gyengébb képességű, kulturálatlan gyerekek már 14 évesen elmentek dolgozni, takarítani, varrónőnek, segédmunkásnak, akármi.

Ma viszont az ilyen gyerekeknek is benn kell ülniük az iskolában 18 éves korukig. És baromira nem akarnak.


A lényeg, hogy nincs több bunkó fiatal, mint régen, csak régen ezek nem jártak iskolába, így nyilván az iskolások általában normálisabbak voltak.

De a jövő útja a tanulás, muszáj ezeknek a gyerekeknek is némi ismeretanyagot a fejébe verni akkor is, ha ellenkeznek.

2011. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát nálunk én soha nem láttam, h tanár megütött volna diákot és közüllük valaki tud csendet tartani, valamelyik nem. hatásosságon alapul. ők is emberek, és szubiektivitásuk alapján nincs joguk megütni egy másik embert. én azon csodálkoznék hogyan alakult volna a világ, ha az ember nem érezne fájdalmat.

és valamelyik olyan jól megtudja tartani/előadni az óráját, hogy akaratlanul sem jut eszedbe mást csinálni. valamelyik meg jön a családi problémáival, kedvtelenül,.. ne is részletezzem, semmi kedve az egészhez, vagy a saját egóját növeli azzal, hogy milyen szigorúan bánik a diákokkal.

2011. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a verést kellene visszaállítani, hanem a tanári hivatás rangját,a tanárok megbecsülését. A diákok, az állam és a szülők részéről egyaránt. Tudom, hogy sok a hozzá nem értő tanár, de a többség azért még mindig úgy csinálja a munkáját, hogy megbecsülést érdemelne érte, nem pedig szemtelenséget, lenézést, szidalmazást.


Kedves szülők! Gyereket csinálni nem kötelező! Aki vállalja, az vállalja hozzá a kötelességeket is. Ugyanis ELSŐSORBAN a szülő feladata a nevelés, nem pedig az iskoláé. És ez független attól, hogy 4, 6 vagy 8 órát tölt el suliban a diák. Az alapokat a szülőnek kell leraknia, a pedagógusok erre csak építkezhetnek, illetve formálhatják (jobb esetben) pozitív irányba a személyiséget, de egyedül, szülői háttér nélkül ez majdnemhogy lehetetlen.

2011. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes. Volt olyan tanár aki tudott fegyelmezni pedig soha nem kellett megütni senkit azért hogy csend legyen az osztályban.

Sőt, olyan is volt akinek a hangját se kellett felemelnie ahhoz, hogy ne legyen hangzavar.

Ha kicsit komolyabban tanítanák a pedagógiát nekik akkor lehet, hogy máshogy zajlanának a tanórák.

2011. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A szülőket sem értem. Sok szülő azért ellenzi nagyon hogy a tanároknak ismét erőszakot adjanak a kezébe, hogy "nehogy már helyettem a tanár nevelje meg a saját gyerekem"...ez oké, de nem lennének ilyenek ha a szülők normálisan megnevelnék....."

Igen erről van szó.vagyis lenne,ideális esetben....

a tanár azért van,hogy leadja az anyagot,tanítson.vannak tanárok,akik belevonják a saját személyüket a tanításba,és ha valami nem tetszik nekik,akkor pofozkodnak,meg kokit osztanak.Nem arra való a munkahelyük,hogy ott éljék ki a frusztációikat a gyerekeken.nekem volt olyan technika tanárom általánosban,aki felkente a gyereket a falra,mert nem engedte rögtön előre az ajtónál,amikor jött.meg gyűrűvel kokit osztott annak,akin nem volt köpeny,a föci tanár fület húzgált,de nem éppen finoman....na szóval az ilyenek miatt jó,hogy elveszik tőlük.

30/F

2011. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!